Menu
نویسنده مطلب : دریا کمایی

مطلب مورد بحث:

نوازش پلاستیکی، خساست در نوازش و اقتصاد نوازش


چه درس جالبی :) ممنون متمم

قبل از پاسخ به تمرین بگم فکر میکنم (بر اساس مشاهدات خودم) مردم نوازش پلاستیکی هم دوست دارند. من اصلا نوازش پلاستیکی بلد نیستم. که بیام بطور اغراق امیز یا بدون صداقت از کسی تعریف و تمجید کنم ( در این مورد بهم تذکر داده شده که چرا تو از ما تعریف و تمجید نمیکنی!!!) در صورتی که من بیشتر مواقع وقتی نکته مثبتی در کار کسی ببینم سریع این کارو انجام میدم. مورد داشتم طرف علنا میگفت توی جمع از من تعریف کن(البته اغراق گونه) و الان میفهمم چقدر دوست داشته مورد توجه و نوازش قرار بگیره که حتی به نوازش پلاستیکی (نوازش fake) هم راضی بوده. شاید اگه موقع اشنایی با اون این درس رو خونده بودم دست و دلبازی بیشتری در نوازش این شخص نشون میدادم. و بر اساس اینکه ترجیحش این بود که این کار در جمع صورت بگیره جلوی دوستهای مشترکمون این کارو بیشتر انجام میدادم. هر چند اون زمان فکر میکردم از لحاظ شرایط محیطی گفتنش در جمع هایی که بودیم زیاد جالب نیست.احساس خجالت شاید باعث میشده این کارو نکنم که شاید بقیه بگن این دوتا چقدر هندونه زیر بغل هم میزارن.

مخزن خالی و محدودیت در نوازش : آدمی که خودش در محیطی بزرگ شده که بندرت مورد نوازش قرار گرفته و نمی تونه دیگران رو هم نوازش کنه.

نوازش پلاستیکی : ادمی که جلوت کلی ازت تعریف و تمجید بیش از حد میکنه اما پشت سرت کلی با شوخی و کنایه حرف میزنه و به گوشت هم میرسه. نوازش پلاستیکی نکنه نوازش منفی ش رو هم نخواستیم والا :)

ترجیحات نوازشی : وقتی مشکلی یا مساله هست در اولین فرصت مناسب با گفتگو اون رو حل کنیم نه بدون صحبت ارتباطات رو قطع کنیم.

نوازش تابع شرایط محیطی : اینکه کسی در جایی که اصلا مناسب نیست شروع کنه یکسری ویژگی های خوبت رو بگه. ( هر سخن جایی و هر نکته مکانی)