Menu
نویسنده مطلب : وحيد حسين زاده

مطلب مورد بحث:

فروش شخصی یا Personal Selling چیست؟ (آشنایی با یک اصطلاح)


باسلام

بحث فروش شخصی،در فروش های تخصصی مفهوم بیشتری پیدا میکند.در فروشهای عمومی مانند مواد غذایی و کلا مواردی که در سوپر مارکت ها پیدا می شود شاید فروش شخصی نمود آنچنانی پیدا نکند اما مثلا در فروش وسیله ای مانند یخچال و یا کولر گازی که نیاز به اطلاعات تخصصی دارد مسلما فروش شخصی موثر خواهد شد.

من فروشنده بیمه هستم. اکثر شما عزیزان حداقل خریدار بیمه شخص ثالث برای خودرو خود بوده اید. برای یکبا هم که شده به آیتمهای بیمه نامه خودتان نگاهی بیندازید . هرکدام از این آیتمها برای خود دنیایی از تبصره و ماده و مباحث قانونی دارد که تا به خسارتی دچار نشوید از آن مطلع نخواهید شد.در اینجا هست که اهمیت یک بیمه گر و فروشنده مورد اطمینان و البته مطلع خود را نشان میدهد.به نظر شما کسی که از این آیتمها خبر ندارد و به قوانین آن مسلط نیست می تواند خرید خوب اینترنتی داشته باشد؟

حال فرض کنید که یگ پیمانگار ساختمانی یا یک کارخانه دار می خواهد بیمه مسئولیت برای فعالیت خود خریداری کند.آیا او به آیتمها و مواد بیمه خود آشناست ؟ و بدون کمک فروشنده شخصی می تواند خرید خوبی داشته باشد؟

پس اهمیت فروش شخصی شاید در بعضی موارد اندکی کم رنگ شده باشد ولی بازهم ارتباط face to face هنوز در بحث فروش حرف اول را میزند.

با بهترین آرزوها برای شما عزیزان.