Menu
نویسنده مطلب : علی قربان‌پور

مطلب مورد بحث:

هدف داشتن و تلاش کردن کافی نیست | مرور نتایج هم مهم است


داشتم می رفتم درس بعدی رو بخونم که یهو دیدم یکی از درس های قبلی قرمزه و متوجه شدم که درس جدیدیه! تو این سه هفته ای که متمم رو تقریبا پیوسته دنبال کردم نخستین باری بود که چنین چیزی می دیدم.

درس بسیار مهم بود. همیشه می کوشم با نوشتن آنچه در ذهن دارم از ترس فراموش کردنشون آسوده بشم، از اقدام ها گرفته تا هدف ها. چیزی که الان یاد گرفتم اهمیت گزارش نویسی بود. باید بشینم همه کار ها و پروژه هایی که یا درگیرشون هستم یا دوست دارم خودم رو درگیرشون کنم بنویسم. اشتباه هایی رو که تو برنامه ریزی های پیش از این داشتم کاهش بدم تا جای ممکن و نکته بسیار مهم این که هنگام ارزیابی هر اقدام ( که زمان بندی مشخص مثلا هفتگی یا ماهانه و … خواهد داشت ) گزارش بنویسم که کار چگونه پیش میره، اصلا پیش میره و …

نیکوست هدف ها و اقدام ها رو هم اولویت بندی کنم و گل هایی که شاید دارن به علف هرز تبدیل میشن رو پیش از کانورت کامل بچینمشون.

اگر بخوام نمونه ای مبتدی از AAR بگم، تحلیل آزمون تو سال های کنکور بود. اینکه پس از هر آزمون می نشستم و پرسش هایی که درست زده بودم اما شک داشتم، نادرست زده بودم و یا نزده بودم یا کلا مهم بود رو تک به تک بررسی می کردم. علتش رو می نوشتم، که بی دقتی بوده، یا سواد یا کم آوردن وقت و … و پس از همه اینها می کوشیدم برای آزمون بعد تعداد این اشتباه ها رو کاهش بدم.