Menu
نویسنده مطلب : آتا ناصر

مطلب مورد بحث:

تجزیه و تحلیل بازار | معیارهای ارزیابی بازار و محصول


محصول و بازار موردنظر: 

در درسهای قبلی زمینه فعالیتی که من اظهار علاقه کرده بودم، شرکت مشاوره خدمات مدیریت بود.

بدیهی است در همچون شرکتی محصولات متنوعی قابل ارائه هست. از جمله : طراحی و تدوین استراتژی،‌برنامه ریزی و اجرای کایزن عملیاتی، برنامه ریزی و اجرای چرخه مدیریت بهره وری، بهبود سیستم ها و فرآیندها، طراحی ساختار، برنامه ریزی منابع انسانی،‌انواع نرم افزارها و سامانه های مالی و محاسباتی و بانک های اطلاعاتی، و …

همچنانکه ملاحظه می شود طیف متنوعی از خدمات در این شرکت قابل ارائه است که احتمالا دارای ضریب یکسانی از ضرورت در بازار مورد نظر را ندارند. با این همه می توان گفت از میان مجموع خدماتی که بعنوان خدمات مشاوره مدیریت قابل شناسایی اند،‌من فکر می کنم به جهت اینکه در سازمانهای دولتی اهمیت مراتب و الزام سازمانها به پرداختن به این موضوعات در برنامه های شش گانه توسعه پنج ساله مورد تاکید قانونی بوده و از سوی دیگر در سازمانها و شرکتهای خصوصی نیز ضرورت این موارد برای مدیران تقریبا ثابت شده است، لذا تحلیلم این است که بطور متوسط شدت نیاز بازار به محصولات این شرکت حداقل عدد ۸ را به خود اختصاص دهد.

با توجه به برآورد ضرورت فوق به نظر می رسد نیازی به فعالیت خاص جهت افزایش شدت نیاز در بازار برای محصولات این شرکت وجود نداشته باشد و فعالیت مورد نیاز می بایست بر روی خود شرکت متمرکز شود.

 
برخی از سوالهای متداول درباره متمم
متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟