Menu
نویسنده مطلب : امید حسین زاده

مطلب مورد بحث:

پروژه پایانی درس استعدادیابی مقدماتی


با سلام به همه ی دوستان متممی

قبل ازین که بخوام پروژه رو شروع کنم میخوام یه اعترافی کنم. با اینکه درس استعدادیابی خیلی برام جذاب و با اهمیت بود، اما عجولانه درس رو پیش بردم و خیلی سریع میخواستم به یه نتیجه ای برسم که بتونم روی اون سرمایه گذاری کنم. با خوندن بخش پروژه پایانی متوجه شدم که باید صبورتر باشم. در نتیجه برگشتم و تمامی دروس رو یکبار دیگر با رویکردی متفاوت خوندم.

من با خواندن هر یک از درس ها اول سعی کردم درست بفهمم اون استعداد رو بعد یه مروری به فعالیت های گذشتم (تحصیل، بازی، شغل و سایر کارها) کردم و همچنین از تست ها کمک گرفتم تا به این نتایج در مورد خودم رسیدم

استعداد هایی که بنظرم توی آن ها قوی هستم:

استعداد تجسم فضایی: وقتی متن درس رو خوندم متوجه شدم خیلی از فعالیت هایی که توی آن ها موفق عمل کردم  و با شوق و علاقه انجامشون می دادم به این استعداد مربوط میشه. اما هیچوقت شغل یا فعالیت جدی ای را برای استفاده از این استعداد پیش نگرفته ام و متوجه تأثیر آن هم در جایی از شغل هایم  نشدم.

توانمندی استقرا: توی شغلم اینگونه بهم کمک کرده است: وقتی میخوام در مورد موضوعی یک تحقیق کاربردی ارائه کنم، وقتی تعداد زیادی مقاله و مطلب رو سرچ میکنم از بین اون ها خیلی قشنگ مطالب مفید و کاربردی را بیرون میکشم و در تحقیقم استفاده میکنم.

توانمندی در استدلال تحلیلی: بنظرم وضعیت خوبی دارم، اکثر فعالیت هام رو (چه بزرگ چه کوچیک) قبل از شروع به چند بخش تقسیم میکنم، نقطه شروع و پایان براش تعریف میکنم و … . بنظرم طیف استفاده ازین استعداد گسترده بوده و همونطور که گفتم  توی اکثر فعالیت ها بهم کمک کرده است.

استعدادهایی که بنظرم در آن ها ضعیف یا متوسط هستم:

– لبریز از ایده: بخاطر کارم و اینکه اکثر اوقات از ذهن خودم چیزی نمیجوشه که ارائه کنم بهم ثابت شده که تو این بحث قوی نیستم. حتما باید سر مشق یه موضوعی بهم داده بشه پس مسلما تأثیر منفی هم در مسیر شغلیم داشته.

– Graphoria: ضعیفم، اگه یه چیز رو تند بخونم هیچی ازش نمیفهمم، باید کلی وقت و دقت خرج کنم تا بفهمم.

– کار با اعداد: تحلیل سری ها و توانایی بازی بسیار ضعیف که توی تحصیل شدیدا گریبان گیرم شد (همه ی ریاضیات رو بعد از چند بار افتادن به زور ۱۰ گرفتم ). اما در حافظه عددی متوسط بوده ام همیشه.

– سیلوگرام: من اقدام به یادگیری ۲ تا زبان در طول زندگیم کردم که در هر دو با متوسط انرژی نتیجه ی متوسطی هم گرفته ام.

– حافظه طراحی: با توجه به تست های ذکر شده و اشتیاق هایی که داشته ام استعداد خودم رومتوسط رو به پایین میبینم. تأثیری هم در زندگیم ازش احساس نکردم.

– تشخیص رنگ ها: متوسط، چون بهتر و بدتر از خودم  تو این مورد زیاد دیده ام.

-نگاه به جلو: تست رو خوب انجام ندادم و با مرور گذشته ام دیدم که بیشتر رویا پردازی داشته ام تا نگاه به جلو. متوسط رو به پایین

– تسلط بر انگشتان: متوسط هستم در کارهایی که به این استعداد مرتبط می شود.

– استعداد موسیقی و تشخیص صدا: خیلی طول کشید تا ۳ بخش توضیح داده شده در درس رو باهم تفکیک کنم، اخرم نمیدونم درست انچام دادم یا نه. هیچ وقت موسیقی کار نکردم و بنظر استعداد بالایی هم تو هر ۳ بخش ندارم.

 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟