Menu
نویسنده مطلب : علیرضا حسینی

مطلب مورد بحث:

تجزیه و تحلیل بازار | معیارهای ارزیابی بازار و محصول


بازار قطعات یدکی خودرو

۱) در حوزه قطعات یدکی وارداتی، عملا نمیتوان کالا را در ایران منحصر بفرد دانست. زیرا هیچ شرکتی توانایی اخذ مجوز نمایندگی انحصاری را در ایران ندارد. و هر کالایی به سرعت توسط دیگر تاجران وارد بازار میشود.

۲) با ورود مدل جدید هر برندی ازخودرو به بازار، عملا کسی که بتواند با سرعت بیشتری قطعات خود را با خودروهای حاظر در بازار به روز نگه دارد، شانس موفقیت بیشتری خواهد داشت.

۳) احتیاج به سرمایه گذاری بالایی جهت شروع اولیه خواهد داشت. زیرا احتمالا رقیبان قدیمی ما، سرعت بالای عرضه قطعه جدید و سبد کالایی متنوعی از قطعات خودرو در اختیار دارند که برای رقابت با آنها احتیاج به سرمایه بالایی داریم. البته در بازار فعلی، درآمد بعضی از دلال ها از درآمد سرمایه گذاران هنگفت، بسیار بیشتر است. دلال هایی که به عنوان عنصر زائد، هیچ ارزشی افزوده ای برای کالا ایجاد نکرده اند براحتی سود خود را به جیب می زنند.

۴) برای یک خریدار جزئی شاید نتوان تسهیلات پرداخت آنچنانی در نظر گرفت ولی برای خریداران عمده، قطعا تسهیلات مالی جلب نظر خواهد کرد.

۵) در نگاه کلی مدت زمان زنده بودن قطعات خودرو تا سالیان زیادی به طول خواهد انجامید. با این حال از دو حالت نباید غافل شد. حالت اول اینکه مدت زمان انبار بودن کالا آنقدر طولانی باشد که دیگر خودروی متعلق به آن در خیابان وجود نداشته باشد که در این صورت عملا کالای ما ارزش خود را از دست داده است. و دیگری اینکه بعضی از قطعات با گذشت چندین سال از زمان تولید به مرور فرسوده خواهند شد. مثل قطعات پلاستیکی

تمرین ۲) تمامی قطعات، از ویژگی evergreen تا سالهای زیادی برخوردار هستند. با این حال واضح است که قطعات بدنه، زودتر از قطعات موتوری ویژگی evergreen را از دست میدهد. مزیت قطعات موتوری این است که در چندین خودروی متفاوت میتواند قابل استفاده باشد (مثل کمک فنر) و همین موجب می گردد بازار هدف وسیع تری داشته باشیم. از طرفی قطعاتی هستند مثل بلبرینگ که نه تنها در خودروها بلکه در تمامی موتورهای صنعتی و غیره قابل استفاده هستند و همین بازار هدف ما را بسیار بزرگتر میکند.