آرش سعادت نیا - پروژه پایانی درس استعدادیابی مقدماتی usercontent - متمم
Menu
نویسنده مطلب : آرش سعادت نیا

مطلب مورد بحث:

پروژه پایانی درس استعدادیابی مقدماتی


سلام

برای ارزیابی خودم در مدل اکانر برای هر آیتم از ۰ تا صد بخودم نمره دادم و مثالی آوردم که اگر نمرم غیر منصفانه بود کسی بهم بگه

۱٫ تجسم فضایی(۴۰):  پارک دوبلم خوب نیست. خیلی وقتا هم وقتی پارک معمولی می کنم میبینم ماشین یکم کجه. وقتی همسرم می خواد دکور خونمونو عوض کنه تا همه چی نره سر جاش من معمولا نمی دونم تغییر خوبی بوده یا بد.

۲٫ استقرا(۷۰): من خیلی وقته که مربی شنا هستم با اینکه هر هنرجو مدل خودشو شنا می کنه من تونستم بین این تفوت فردی ، الگوهای مشابهی از اشتباهات رایج را شناسایی کنم. این تو کارم کمکم کرده.

۳٫ لبریز ایده بودن(۴۵): معمولا ایده هایی دارم ولی می ترسم تنها نفری باشم که ایده رو میده و ترسم از اینه که اشتباه از اب در بیاد. ولی ایده هایی که زندگی شخص خودم را بهتر کنه زیاد دارم و ازشونم استفاده کردم.

۴٫ خواندن سریع متن و اعداد(۷۰): متن را سریع می خونم ولی اعداد را متوسط.

۵٫ حافظه طراحی(۷۵): اینکه چی کجا بود را خیلیخوب یادم میمونه. یه نرم افزاری رو گوشیم دارم به نام Lumosity . به شما هم پیشنهاد می کنم دانلود کنید نسخه کاملشو از سایت http://www.softgozar.com . یکی از بازیاش این بود:

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcR6S_p5THP5hAeucbaR1WzLK-W1OZm0T_myBb951sLTF_KT9e37

جریان از این قرار بود که تو یک فضا چند تا مربع روشن می شد و بعد دو ثانیه خاموش. بازیکن باید حدس بزنه کدوم مربعا روشن شدن. من تو این بازی عالیم. اگر کسی رکورد ۵۲۰۰۰ را شکوند حتما بگه که از من بهتره.

۶٫ استعداد تحلیلی(۵۰): من وقتی با همسرم راجع به مشکلی که برامون پیش اومده حرف می زنیم معمولا مسائل را دسته بندی و اولویت بندی می کم و اینجوری زودتر حل می شه.

۷٫ توانایی بکار گیری اعداد(۴۰): یه زمانی وقتی ۱۰ سالم بود والدینم اصرار داشتن که تو استعداد ریاضی داری و مجبورم می کردن از ای تمرینای بازی با ریاضی زیاد انجام بدم. مهارتم رفته بالا ولی الان که ۳۰ سالمه می دونم استعداد خاصی ندارم.

۸٫ سیلوگرام(۸۰): چه آیتم جالبی … خیلی خوشحالم که تو این آیتم خوبم. وقتی مسافرت خلرجی می ریم بعد از گذشت دو سه روز من با محلی ها به زبون خودشون سعی می کنم صحبت کنم. خانومم از این موضوع شاخ در میاره.

۹٫ تشخیص رنگ ها(۴۵): تا حالا حس نکردم تو این آیتم استعداد ویژه ای داشته باشم همچنین بی استعدادی هم هیچوقت رنجم نداده. معمولی ام.

۱۰٫ نگاه به جلو(۷۰): نمره خوبی به خودم دادم.

۱۱٫ تسلط بر انگشتان(۴۰): تا حالا به این نتیجه نرسیدم که توی ظریف کاری با انگشتانم موفقم. وقتی می خوام چیز ظریفی را بچسبونم (با چسب قطره ای) معمولا کثیف کاری میشه!

۱۲٫ استعداد موسیقی و تشخیص صدا (۸۵ میانگین نمره از سه آیتم آزمون سایتی که معرفی کردین): میدونستم استعداد دارم ولی نه در این حد. من از تن صدای افراد معمولا احساس اون لحظشون را می فهمم. لهجه های افراد رو حتی وقتی می خوان مخفی کنن می فهمم. در بازی با تن صدای خودم موقع تدریس برای دانشجوهام موفق هستم. و از اینکه این استعداد با سیلوگرام قرابت داره و من تو هردوش با استعدادم شگفت زده شدم. اما نکته ناراحت کننده اینه که هیچوقت استعداد موسیقی را در خودم پرورش ندادم.