Menu
نویسنده مطلب : محسن بازیاری

مطلب مورد بحث:

گفتگو درباره کارتون: حیف که چوب کم آمد


-کارتون چهارم، اول من رو یاد خارج از چارچوب فکر کردن میندازه (“Thinking Outside of Box”).شخص درون کارتون میاد تابلو رو میبینه و به هر علتی به نظر میاد که خیلی راضی و خوشحال نیست از گزینه های پیش روش. پس میاد اونا رو کنار میزنه و مسیر دلخواه خودش رو انتخاب میکنه با استفاده از ابزار های موجود، که در این جا تابلو راهنما ابزار موجود هست.

البته شکسته شدن تابلو توسط فرد رو هم باید در نظر بگیریم.شاید به نحوی بتونیم خودخواهی فرد رو هم نتیجه بگیریم چون تابلویی که برای استفاده همه بوده رو شکسته تا به خواست خودش برسه.اینجا تابلو میتونه استعاره از قوانین جاری(نوشته و نانوشته) در جامعه هم باشه.

-در مورد کارتون سوم چند مورد به ذهنم میرسه.اول این که اون آدم بزرگه خاکستری، بی روح و هم رنگ پشت زمینه کارتون هست که میتونه به دلیل تبعیت بی چون و چرا از تعداد زیادی قوانین دست و پاگیر در همه زمینه ها باشه.دوم این که اون بچه بر خلاف آدم بزرگه خاکستری نیست و رنگی هست که میتونه نشان از ذهن باز و خلاق داشتن و دست نخورده بودنش باشه که بعد از برخورد با قوانینی که آدم بزرگ ها نوشتن یا مقاومت میکنه یا مثل آدم بزرگ ها خاکستری و بی روح میشه.

نکته سوم که جالبتر بود برام این بود که نسبت سایز سر آدم بزرگه به بدنش خیلی کمه ولی نسبت سایز سر بچه به بدنش متناسب هست و معمولی.نتیجه گیری من از این مشاهده اینه که شاید تبعیت از تعداد زیاد قوانین نوشته و نانوشته موجود (مخصوصاً بدون فکر) باعث شده که مغز آدم بزرگه کوچک بشه و بچه هم اگه این کار رو انجام بده مثل آدم بزرگه بی روح میشه و مغزش هم کوچک میشه.

متن به درازا میکشه وگرنه از این که دست آدم بزرگه تو جیبشه و بچه داره بازی میکنه و این که علائم روی آدم بزرگه کشیده شدن و سر آدم بزرگه هم در جهت مخالف بچه هست میشه نتایج جالبی گرفت.

 
برخی از سوالهای متداول درباره متمم
متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟