Menu
نویسنده مطلب : محمدعلی عبدالعلی‌زاده

مطلب مورد بحث:

انواع بازارها: بازار هدف، بازار آماده، بازار بالقوه، بازار تحت نفوذ


۱- برای من بازارهایی که به نظر پتانسیل های زیادی دارند ولی کمتر به آن‌ها پرداخته شده است مانند بازار بازی ( رایانه‌ای، میدانی، رومیزی و .. ) یا بازارهای حوزه‌ی سلامت جذابیت‌های بیشتری دارد.

۲- برای تأسیس کارخانه‌ی آب معدنی می‌توان بازارها اینگونه شرح داد:
بازار بالقوه: شامل تمام مردم می‌شود زیرا آب معدنی با اصول و ارزش‌های افراد تعارض زیادی ایجاد نمیکند ( البته شاید بتوان حامیان محیط زیست که خواهان کاهش تولید بطری‌های پلاستیکی هستند را از بازار بالقوه کنار گذاشت )

بازار آماده: بازار آماده‌ی این محصول نیز بازار بزرگی است. زیرا افراد زیادی در جامعه منابع لازم برای تهیه‌ی این محصول را در اختیار دارند. اما ذکر این نکته مهم است که از این بازار کسانی که شبکه‌های توزیع این محصول دسترسی ندارند را حذف نمود.

بازار هدف: بازار هدف در ابتدا می‌تواند مرتبط به صنف خاصی باشد. برای مثال رستوران‌های شهر تهران، یا باشگاه‌های شهر تهران. برای تعیین بازار هدف دانستن مواردی از قبیل اندازه‌ی بازار، رقیب‌های موجود در بازار هدف و .. را بررسی نمود.

بازار تحت نفوذ: این بازار شامل مشتریانی است که از محصول خریداری کرده و ارزش افزوده‌ای را کسب کرده اند. بنابراین این افراد قابلیت این را دارند که محصول را دوباره مورد استفاده قرار دهند.

۳- برای راه اندازی یک وبلاگ در حوزه‌ی تربیت فرزند، می‌توان بازارها را این‌گونه تشریح کرد:

بازار بالقوه: شاید بتوان همه‌ی افراد را جزئی از این بازار بالقوه در نظر گرفت زیرا کسانی هم که دارای فرزند نیستند ممکن است در آینده صاحب فرزند شوند و حتی کسانی هم که صاحب فرزند نیستند شاید به این زمینه علاقه داشته باشند و بخواهند با مطالعه‌ی این مطالب به سایرین آگاهی بدهند.

بازار آماده: این بازار شامل افرادی است که زمان کافی برای مطالعه‌ی مطالب وبلاگ، و دسترسی به اینترنت و محتوای وبلاگ را داشته باشند.

بازار هدف: بازار هدف این بخش را می‌توان در اسباب بازی‌ فروشی‌های شهر متمرکز کرد تا این وبلاگ به پدر مادر بچه‌ها معرفی شود.

بازار تحت نفوذ: این بازار شامل افرادی هستند که به صورت منظم به وبلاگ سر می‌زنند و مطالب را مطالعه می‌کنند و همچنین نظرات خود را به منظور بهبود عملکرد‌های مختلف وبلاگ به سازندگان آن ارائه می‌دهند.

۴- شاید یکی از دلایل مهم این انتخاب، عدم تجربه‌ی کافی در تیم کارآفرینی باشد. با انتخاب بازار هدف کوچک‌تر بررسی و تحلیل پارامتر‌های مختلف راحت تر میسر می‌شود و تیم مورد نظر می‌تواند تجربه‌های بهتری برای ورود به بازار های بزرگ تر بدست آورد.

 

 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟