Menu
نویسنده مطلب : سارا حق بین

مطلب مورد بحث:

ارتباط چشمی | تماس چشمی و پیامهای چشمهای ما


سلام به دوستان؛

اگر چه شکی نیست که هستند افرادی که از اهمیت مهارت ارتباط چشمی و پیام های آن مطلع نیستند اما ای کاش همه ما در هر شغل و هر رابطه ای تا حدودی این مهارت را یاد می گرفتیم و بکار می بردیم.

بارها پیش آمده که در مراجعه به پزشک، فروشنده و امثالهم عدم برقراری ارتباط چشمی موجب شده که من احساس نه چندان خوبی داشته باشم و اینطور تلقی کنم که حضورم برای ایشان اهمیتی ندارد.

این موضوع در کسب و کار می تواند بسیار حائز اهمیت باشه چرا که یک فروشنده با برقراری ارتباط چشمی به خوبی می تواند نیاز مشتری را تشخیص دهد و این یعنی مهارت بازاریابی و شناسایی مشتری.

امروزه در دنیا برای کسب و کار و ارائه محصول به این موضوع اهمیت خاص می دهند. در مقاله ای می خوندم که برای طراحی روی بسته بندی یک بسکویت به شکل خرگوش، چشمهای آنرا در مدل های مختلف طراحی کردند و در مقابل تعدادی افراد به عنوان مشتری قرار دادند و مشاهده کردند که خرگوش با چشمهای کاملاً باز و نگاه مستقیم فروش بیشتری دارد.

در فضای عاطفی و اجتماعی هم امروزه به یُمن شبکه های مجازی و دنیای الکترونیک، این عدم ارتباط چشمی را در برخورد با دوستان و اقوام و فضای عمومی جامعه بیشتر شاهد هستیم که باید چندین بار طرف مقابل را با نام و نام خانوادگی صدا بزنیم تا بلکه گوشه چشمی عطا کنند.

* یک مطلب جالب هم در این خصوص به چشمم خورد که در گذشته زنان برای زیباتر شدن چشمهایشان از عصاره گیاهانی استفاده می کردند که مردمک چشمانشان گشادتر شود و زیباتر به نظر برسند. (اندر باب فواید برقراری تماس چشمی)

 

 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟