Menu
نویسنده مطلب : فاطمه محمدی

مطلب مورد بحث:

تجزیه و تحلیل بازار | معیارهای ارزیابی بازار و محصول


سلام

تمرین یک

صنعت مورد علاقه من چوب و مصنوعات تزئینی و کاربردی آن هست. نمره ای که برای ضرورت محصول می توانم بدهم ۴ هست.

تمرین دو

فکر می کنم با درگیر شدن افراد جامعه با مشکلات و خستگی های روحی و افسردگی، می شود روی تاثیر روانی چوب نسبت به فلز یا متریال دیگه کار کرد. می توان در مورد اهمیت زیباسازی و اثرات محیطی آن آموزش و اطلاع رسانی کرد.

تمرین سه

محصولات این صنعت به طور پیوسته در حال تغییر و تحول هستند. تا آنجایی که من می دانم بازار محصولات کاربردی چوبی بیشتر تابع قیمت هست نه کیفیت و سلیقه مشتری. در مورد مصنوعات تزئینی چوبی می شود گفت کالایی نیست که در یک زمان مشخص استفاده شود و مشتری دوباره به آن نیازمند باشد. بلکه ممکن هست مثلا یک آویز چوبی اتاق خواب کودک برای هر خانواده با احتساب دوتا بچه فقط یکبار خریداری شود. بنابراین اگر تنوع محصول وجود نداشته باشد که افراد و خانواده ها را درگیر استفاده از آن کند هزینه جذب خیلی بیشتر از حتی سود کار می شود. البته در محصولاتی مثل تابلوهای معرق حاشیه سود آن از هزینه جذب مشتری زیادتر هست و شاید با این محصول پوشش داده شود. نکته ی دیگه ای که هست اینکه استان به استان علاقه مندانی که حاضرند بابت این محصولات پول دهند و یا سفارش خرید بدهند کاملا متفاوت هست. برای این صنعت باید برای استان هایی مثل خراسان، تهران کار کرد که هزینه جذب بالاتر می رود.

تمرین چهار

به نظر می رسد وقتی هزینه جذب و ایجاد مشتری برابر کند به این معنی هست که مشتری همیشه برای این بازار وجود دارد فقط کاری که باید انجام بدهیم این هست که به مشتری اطمینان بدهیم که محصول ما از بقیه محصولات مشابه بهتر هست. زمانی که هزینه ایجاد مشتری بالا باشد هزینه کردن زمانی منطقی است که حاشیه سود ناشی از همان یک مشتری جدید قابل توجه باشد.