Menu
نویسنده مطلب : شهرزاد

مطلب مورد بحث:

سنگ خانگی به جای سگ خانگی


چقدر جالب بود. مطلب جدیدی برای سایتم گذاشته بودم (+) و چند سطری براش نوشته بودم که یکدفعه احساس کردم چقدر به نوعی میتونه به موضوع این زنگ تفریح متمم، نزدیک باشه.

و تصمیم گرفتم با کمی تغییر – و با الهام از این موضوع – در اینجا بنویسمش و یه جورایی شبیه به فروش “سنگ خانگی به جای سگ خانگی” باشه. :)

البته این میشه: 

پرنده کاموایی، به جای پرنده خانگی در قفس

سنگ خانگی به جای سگ خانگی

در کتاب راهنمای این پرنده کاموایی (با الهام از نوشته های گری دال که البته به جالبیِ نوشته‌های او نیست)  میتونه مثلاً موارد زیر نوشته شده باشه:

*****

اگر پرنده‌ها را دوست دارید و علاقمندید که پرنده ای در خانه داشته باشید، و  درضمن دل‌تان هم نمی‌آید که او را در قفس‌ای تنگ ببینید؛ پرنده کاموایی می تواند حسِ قشنگِ داشتن یک پرنده‌ را به شما ببخشد.

این پرنده در قفس به فروش نمی‌رسد و لطفاً شما هم پس از خریدن این پرنده و بردن او به خانه، او را در قفس نگذارید.

در کنار این پرنده، یک درخت خشکِ کوچک به فروش می‌رسد، که می‌توانید پس از رسیدن به خانه، او را بر روی یکی از شاخه‌های این درخت قرار بدهید.

پرنده‌ی کاموایی شما، بدون اینکه به مراقبت خاصی نیاز داشته باشد، در حالی که همیشه بر روی شاخه‌ای از درخت نشسته، این حس قشنگ را به شما می‌بخشد که ممکن است هر آن، پر بکشد و در فضای خانه آزادانه به پرواز در بیاید.

اگر به سکوت و خلوتِ خانه علاقمندید، پرنده‌ی کاموایی شما، هرگز با آواز خواندن مزاحم خلوت و سکوت شما نخواهد شد.

اگر به دلیل شرایط کاری یا هر دلیل دیگری، زیاد به مسافرت می‌روید می‌توانید با خیال آسوده، پرنده‌تان را در خانه رها کنید و او هرگز به آب و غذا نیاز نخواهد داشت.

حتی می‌توانید او را همراه خودتان بیرون، یا به مسافرت ببرید و او همیشه به آرامی پیش‌تان خواهد نشست.

اگر هم در زمستان به مسافرت می‌روید، می‌توانید با خیال آسوده برای روزها یا هفته‌ها، وسایل گرمایشی خانه را خاموش کنید و نگران پرنده‌ی قشنگ‌تان نباشید، چون او کاموایی است و هرگز سردش نخواهد شد.

اگر کودکی بسیار خردسال هم به خانه‌تان بیاید، می‌توانید بدون هیچ نگرانی، پرنده‌ی دوست داشتنی‌تان را در دست‌هایش بگذارید تا هر چقدر که دلش می‌خواهد او را نوازش کند. (یا حتی فشار دهد!)
در پایان به خاطر داشته باشید که…
با پرنده‌تان مهربان باشید و نگذارید آسیبی به او برسد.

درست است که او حرکت نمی‌کند، و برایتان آواز نمی‌خواند، اما خوبی‌اش این است که در قفس هم نیست و می‌تواند برای همیشه آزادانه بر روی شاخه‌های درخت بنشیند و همنشین خوبی نیز برای شما باشد.

 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟