Menu
نویسنده مطلب : مهدی یوسفی

مطلب مورد بحث:

سه ویژگی اصلی کنترل مدیریتی


با سلام به همه دوستان

در یک رستوران زنجیره ای یکی از مهمترین شاخص ها رضایت مندی مشتری است که ابعاد مختلفی دارد ۱٫ کیفیت غذا ۲٫ نحوه سرو ۳٫ نحوه برخورد پرسنل ۴٫ محیط فیزیکی رستوران ۵٫ توضیحات منو

*مدیریت کلان مجموعه می بایست جهت رضایتمندی مشتری خط مشی رستوران را مشخص و ابلاغ نماید.

* مدیریت اجرایی و مدیریت برنامه ریزی و نظارت می بایست با تجوه به این خط مشی کلیه آیین نامه ها را تدوین و در اختیار مدیران شعب قرار دهند که می بایست شامل این موارد باشد

۱٫ آیین نامه شعب رستوران که به طور کامل وشفاف وظایف هر یک از اعضای شعبه از مدیر تا آشپز و گارسون و کارگر ساده در آن شرح داده شده باشد.

۲٫ تشریح کامل نوع دکوراسیون شعب و محیط فیزیکی آن

۳٫دستورالعمل رعایت نکات بهداشتی

۴٫ استاندارد های لازم چهت خرید مواد اولیه

۵٫ اماده سازی مواد اولیه، نگهداری و پخت آنها

۶٫ نحوه سرو و بسته بندی غذا

۷٫ تهیه جک لیست برای بازرس ها

این لایه از مدیران پس از ابلاغ این آیینامه ها به تمام افراد و مدیران مجموعه می بایست با طراحی یک سیستم بازرسی بر اجرای این ایینامه ها نظارت کنن ضمنا نطارت باید بصورت محسوس و نا محسوس باشد همچنین نفراتی باید جهت گرفتن فیدبک از افراد سازمان برای برطرف کردن نقاط ضعف این آیینامه ها تعیین شود.

همچنین با استفاده از شبکه های مجازی و تلفن های ارتباط با مشتری می توان نظرات مشتری را جمع آوری کرد جهت بررسی و ارایه به مدیران ارشد.

*مدیران شعبه می بایست با مطالعه آیین نامه ها کاملا نسبت به این موضوع توجیه بوده و به هر یک از افراد شعبه رستوران بر اساس این ایین نامه ها وظایف و اختیاراتشان را تفهیم و بر عملکرد آنها نظارت داشته باشن.

* پرسنل شعبه می  بایست با توجه به آیین نامه ها و وظایف و اختیارات خود نسبت به انجام کارها خود اقدام نمایند.

مثلا آشپز می  بایست بیشترین توجه رو به پخت و کیفیت غذا نشان دهد.

گارسون مواظب تمیزی محیط رستوران و ارایه سرویس مطلوب به مشتری باشد