Menu
نویسنده مطلب : حسن خان

مطلب مورد بحث:

یک تمرین کوتاه اما اثربخش برای تسلط کلامی


عنوان کتاب: سکوت، قدرت درونگراها در دنیایی که از حرف زدن باز نمی ایستد.

نویسنده: سوزان کین

من این کتاب رو با معرفی گروه متمم خریداری کردم و با هیجان وصف ناپذیری شروع به خوندن اون کردم. و هرچی در مطالعه ی کتاب پیش میرفتم بر هیجان من افزوده میشد و حقیقتا از خوندن این کتاب لذت بردم و برای شخص بنده بهترین کتابی بود که مطالعه کردم.

علت این هیجان رو میتونم اینطور بیان کنم که نویسنده ی کتاب در مورد مطالب و وقایعی صحبت کرده که بارها و بارها در طول زندگی شخصیم با اون مواجه شدم و هیچ موقع نسبت به اون احساس خوبی نداشتم. بطور مثال اینکه وقتی میدیدم چرا بعضی ها وارد یه جمعی میشن، کنترل جمع رو در دست میگیرن و مرتب صحبت میکنن و شور و هیجان زیادی منتقل میکنن و اینکه چرا من ساکت هستم و نمیتونم اینکارو بکنم. در پایان کتاب از اینکه متوجه شدم یک انسان با تیپ شخصیتی درونگرا هستم نه تنها ناراحت نبودم بلکه احساس بسیار خوبی هم داشتم. بخصوص اینکه متوجه شدم در طول زندگیم نکاتی رو رعایت کردم که نویسنده ی کتاب در خصوص افراد درونگرا توصیه به انجام اونها کرده است. بابت نگارش این کتاب از طریق شبکه های اجتماعی از نویسنده تشکر کردم و از گروه فاخر متمم بخاطر معرفی این کتاب بی نهایت سپاسگذارم…

در پایان یک پاراگراف رو انتخاب کردم و برای دوستان عزیز متممی نقل می کنم:

در دنیای امروزی فقط افرادی مورد احترامند که شیوا و جذاب سخن بگویند. و مهارت های تاثیر گذاری دارند. امروزه ما کمتر احترامی برای اصالت و زیبایی ها و خوبی های درونی افراد قائل می شویم. بنابر این ما باید کودکان رو طوری تربیت کنیم که بتوانند خوب صحبت کنند و توجه دیگران رو به خودشان جلب نمایند. باید بپذیریم که متاسفانه مقیاس جامعه امروزی برای نخبگی، چیز هایی به غیر از شایستگی صرف است.

فصل اول(آرمان برونگرایی). صفحه ۷۲