Menu
نویسنده مطلب : حامد زرندی

مطلب مورد بحث:

نقشه سفر مشتری چیست؟ | طراحی، ترسیم و بررسی یک نمونه


تمرین دوم)

نقشه سفر من در متمم کمی پر پیچ و خم بوده است.

اولین برخورد من با متمم در سرچ یکی از این ۲مطلب بوده است (دقیقا یادم نیست کدام اولین برخورد من بوده است) ۱- سرچ در مورد دن آریلی ۲- سرچ در مورد ترجمه کتاب پارادوکس انتخاب (که بعد از سرچ به پادکست دشواری انتخاب رسیدم)
بعد از اولین برخورد، مدتی به متمم سر می‎زدم. فکر می‎کنم یک یا دوباری هم اکانت یک ماهه خریداری کردم. یک روز در درس تصمیم گیری، باید تمرینی حل می‎کردم و بعد از آن اجازه حل باقی تمرین‎ها را پیدا می‎کردم. نوشتن در آن زمان کار بسیار سختی برایم بود،  در نتیجه با عصبانیت ایمیلی به پشتیبانی متمم زدم و گفتم که من کاربر ویژه هستم و چرا باید برای دیدن بقیه مطالب باید تمرین را حل کنم؟ (هیچ‎وقت نفهمیدم این استدلال احمقانه را در آن لحظه از کجا پیدا کردم که کاربر ویژه می‎تواند بدون حل تمرین به مرحله بعد برود)
بعد از آن جریان بیشتر از یک سال ارتباط من با متمم قطع شده بود.
مدتی گذشت و من در جست و جوی فارسی تمام اطلاعات تخصصی مورد نیازم، به لینک اول گوگل که متمم بود، می‎رسیدم. به لحظه‎ای رسیدم که انتخابی جز متمم وجود نداشت. متمم را دوباره انتخاب کردم. (در آن یکسال فعالیت تولید محتوا انجام داده بودم و از سختی کار کمی آگاه شده بودم)
در بازگشت دوباره به متمم از میزان پیشرفت متمم شگفت زده شدم. و از آن زمان دائما مطالب متمم را پیگیری می‎کنم.
در ادامه نقشه سفر من، احساس می‎کنم درونم وفاداری نسبت به متمم ایجاد شد. و در این مدت متمم را به افراد زیادی معرفی کرده‎ام.
و در انتها فکر می‎کنم قسمت هیجان انگیزی از این سفر هستم. اینکه بخشی از هویت خودم را متممی می‎دانم.