Menu
نویسنده مطلب : سعیده جلالیان

مطلب مورد بحث:

بازاریابی درونگرا یا Inbound Marketing


سلام:

به عنوان نمونه ای از بازاریابی درونگرا می تونم به یک آرایشگاه زنانه اشاره کنم که در محل زندگی من وجود داره و این آرایشگاه در واقع آموزشگاه هم هست و اومده از این مزیت آموزشی بودن محل استفاده کرده.

شیوه تبلیغ درونگرایی این آرایشگاه به این صورت هست که هر روز در موقع شیفت عصر که زمان تمرین هنرجوها هست کار تمام مشتری هایی که برای دریافت هر نوع خدماتی به اونجا میایند رو به صورت رایگان توسط هنرجوهاش انجام می ده و در کنار هنرجوها چند نفر از افراد حرفه ای رو هم قرار میده که هر کس مایل بود اون افراد حرفه ای کار آرایشی رو براشون به عهده بگیره ولی با اخذ پول.

حالا این آرایشگاه با این کارش به چند هدف می رسه که به نوعی بازاریابی درونگرایی است با این توضیح که هم هنرجو ها بدون هیچ هزینه ای مدل پیدا می کنن و هم در کنارش تبلیغ هم میشه.

د رحالی که از هیچ نوع پوستری هم برای تبلیغ استفاده نمی کنه ولی همین نوع شکل خدمات دهان به دهان بین مردم می چرخه و افراد حتی برای یک بار هم که شده به عنوان امتحان اوجا سر میزنن و هر روز به تعداد مشتری ها اضافه میشه.

در شکل بازار یابی درونگرایی من برای چند نفر از این نوع سرویس دهی تعریف می کنم و افراد بعد از حضور در آرایشگاه با دیدن کار خوب و حرفه ای اون چند نفر متخصص بیشتر ترجیح میدن که کارشون نتیجه بهتر بده حتی شده با خرج پول بیشتر…