Menu
نویسنده مطلب : مریم آزاد

مطلب مورد بحث:

جایزه دادن به خود | برای پاداش به خود و تشویق خودتان چه ایده‌هایی دارید؟


فکر میکنم فعالیت های پر تکرار و  روزانه مثل مطالعه ، متمم ، گوش کردن به موسیقی ای که ازش لذت می برم و صحبت با آدم های مورد علاقه ام جایزه نیست ، به این دلیل که احساس میکنم این ها باید به صورت اجباری باشن و نمیتونم مواردی که بخشی از زندگی میشن رو پاداش قرار بدم .

اما به غیر از این موارد جایزه هایی که تا امروز برای خودم در نظر گرفتم :

خرید کردن به خصوص در رابطه با لباس به طور میانگین بیشترین سهم رو در فهرست پاداش های من داره. بعد از هر رضایتی هر چقدر هم کوچیک سریعا مجوز خرید رو برای خودم صادر میکنم. و فکر میکنم گاهی باید برای خرید نکردن و این مقاومت هم جایزه بذارم.

گاهی برای آخر هفته جایزه ی رفتن به پیتزا لاوین رو همراه با دوستانم به خودم می دم .

هر چند وقت یکبار بعد از انجام کارها و زمانی که ذهنم خسته میشه ، زمانی رو به گرفتن عکس سلفی اختصاص میدم . همین طور دیدن فیلم و گاهی برنامه های تلوزیونی.

پاداش هایی که کمتر تکرار شدند:

تو کافه رستورانی که دوست داشتم جشن تولد گرفتم و دوستانم رو دعوت کردم ، جایزه ای بود که برای بعد از رضایتم از امتحانات پایان ترم در نظر گرفته بودم.

تصمیم گرفتم بعد از حدودا هفده سال خانه ای رو که کودکی ام رو در اون گذرونده بودم برم و به تنهایی پیدا کنم، خوشبختانه هنوز تبدیل به آپاتمان نشده بود ، و بعد از اولین بار دو دفعه ی دیگه هم این جایزه رو به خودم دادم که به دیدن خونه ی قدیمی برم.

پاداش سال گذشته برای پس اندازی خوبی که داشتم سفر دو نفره ی من و مادرم.

گوشی همراهم رو عوض کردم و یه مدل خیلی بهتر خریدم . پاداش چند ماه کار سخت و پراسترس بود . که به نظرم می رسید حالا داشتن یه گوشی خیلی خوب میتونه هفته ها تو روحیه تاثیر مثبت داشته باشه که البته این حس طی چند روز عادی شد.