Menu
نویسنده مطلب : احسان کارگزارفرد

مطلب مورد بحث:

پرسونا چیست؟ | روش تعیین و طراحی پرسونای مشتری و پرسونای مخاطب


تشریح یکی از پرسونای یک وبلاگ شخصی:

مجید. ۳۳ ساله – متاهل و بدون فرزند-  متولد و مقیم شیراز

کارمند دولت – احساس می کند استعدادهایش هدر رفته – اما حس و حال ریسک کردن ندارد. از عهده مخارج خانواده بر می آید.

علاقه مند به یادگیری- اهل مطالعه – حق دیگران را ضایع نمی کند- سکوت را به پرحرفی ترجیح می دهد. ریسک پذیر نیست. از قرتی بازی خوشش نمی آید.

دوست دارد شغلی مناسب با روحیاتش داشته باشد. محمد رضا شعبانعلی را حسابی ترین آدمی می داند که تا به حال دیده و می توانست دیده باشد. در برهه های کوتاه یک هفته ای می تواند فشار کاری سنگین را تحمل کند و از خواب و غذا و زمان بودن با همسرش صرف نظر کند.

از اینکه استعدادهایش هدر می رود ناراحت است. می خواهد زندگی بهتر با رضایت بیشتری را تجربه کند. پول بیشتر را معادل رضایت بیشتر می داند. ادعا می کند که آرامش داشتن مهمترین ارزش اوست.

به اخبار تلگرامی و اینستاگرامی و رسانه ملی بی اعتماد است. زود باور نیست. خوش خیال هم نیست. به شایعات توجه نمی کند. اخبار مورد نظرش را فقط از منابع معتبر می گیرد. گاهی اوقات تکرار و بازتاب یک خبر در چند رسانه نیمچه معتبر، به آن خبر نزد او اعتبار می بخشد.

دیگران را نمی رنجاند. برای روح اعتبار بیشتری از جسم قائل است. پس گرسنگی کشیدن عامدانه یا کم خوابی آگاهانه برای او ارزشمند است. از این اعتقادات خود نمی تواند به خوبی دفاع کند. اما تا جایی که می تواند سعی می کند به آن پایبند بماند.

چند کانال محدود تلگرامی را به صورت مستمر دنبال می کند. سواد دیجیتالش ضعیف است اما خب بی سواد نیست!

همه جور محتوایی که برایش وقت صرف شده و با دقت تولید شده را می پسندد. از پادکست های داستانی گرفته تا سایت های تخصصی در زمینه گیاهان آپارتمانی. ویدئو های آموزشی را با دقت می بیند و یادگیری اش هم خداییش بد نیست!

وبلاگ شخصی مورد نظر را دوست دارد. مداوم دنبال می کند اما فقط در ۱۰ درصد موارد کامنت می گذارد.

استعداد احساسی شدن را دارد.