Menu
نویسنده مطلب : عادله

مطلب مورد بحث:

شرطی سازی کلاسیک - هنوز هم باید آن را جدی بگیریم‌


برای کاهش انگیزه‌ی خودم نسبت به رفتن روی ترازو از شرطی سازی کلاسیک استفاده کرده‌ام. ترازو در سالن خانه ی ما قرار دارد و عادت داشتم هر روز و گاهی روزانه چند بار خودم را وزن کنم. اخیرا برای کاهش انگیزه‌ی خودم٬ جمعه‌ها به خودم اجازه‌ی وزن کردن خودم را می‌دهم و سایر روزهای هفته سمت ترازو نمی‌روم.
 

برای اینکه کمتر به شبکه‌های اجتماعی سر بزنم٬ اپلیکیشن آن‌ها را روی گوشی موبایلم در صفحه‌ی آخر در یک دسته با نام «هر دم از عمر می‌رود نفسی» گذاشته‌آم تا تعداد دفعات سر زدن به آن‌ها کم شود.

افزایش انگیزه برای استفاده بهینه‌تر از زمان

در روز برای من زیاد پیش می‌آید که با وجود اینکه کارهایی برای انجام دادن٬ گاهی نمی‌دانم وقتم را به چه بگذرانم و در پایان روز می‌بینم که زمان قابل توجهی را به کارهای غیر ضروری گذرانده‌ام. برای حل این مساله٬ از امروز روی کاغذی برنامه‌ای شبیه به آنچه در راهکاری برای آشفتگی ذهنی توصیه شده٬ تهیه کرده‌ام روز میزم گذاشته‌ام.
 

هر بار که احساس می‌کنم بیکارم و می‌خواهم دنبال کاری بگردم که انجام دهم٬‌نگاهی به لیست می‌اندازم و یکی از موارد نوشته شده را انتخاب می‌کنم٬ این کار هم به من کمک می‌کند که در پایان روز احساس نکنم وقت زیادی را بیهوده گذرانده‌ام و همچنین انجام شدن تدریجی کارها باعث احساس آرامش در من می‌شود.

 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟