Menu
نویسنده مطلب : صنم حاج صادقی

مطلب مورد بحث:

سه ویژگی اصلی کنترل مدیریتی


مثال من یک شرکت وارد کننده محصولات آرایشی و بهداشتی است. از انواع شامپو و کرم های پوست گرفته تا ضدآفتاب و کرم پودر و محصولات آرایشی.
لایه بالایی : مدیران ارشد
حدسم اینه که در این لایه مدیران بیشتر سیاست های کلان شرکت را تدوین میکنن که میزان فروش سالیانه مورد انتظار تا پایان سال و میزان نفوذ در بازار دو تا از موارد مهم هدف گزاری شده هستند. این مدیران با بررسی پارامترهای مختلف و دریافت گزارش های ماهیانه، فصلی و سالیانه، میزان نیل به هدف مذکور را کنترل میکنند.
لایه میانی : مدیران فروش منطقه ای
 هر یک از این مدیران مسئولیت اجرایی شدن بخشی از هدف های کلان شرکت را به عهده دارند. فکر میکنم این مدیران برای مدرپ ها (کارمندان لایه پایین تر) برنامه های ویزیت هفتگی تعریف میکنند و در ضمن میزان فروش کل منطقه را هم  به طور منظم کنترل مینمایند.
لایه پایینی : مدرپ ها یا نمایندگان علمی شرکت
 
مد رپ ها به طور مستقیم با پزشکان و داروخانه ها در تماس هستند و برنامه ریزی منظمی برای ملاقات با آنها دارند. معمولا میزان دریافتی ماهیانه آنها به طور مستقیم با میزان فروششان در ارتباطه بنابر این طبیعی است که مهم ترین عاملی که کنترلش میکنن میزان فروش هفتگی و ماهیانه شون است.اما حدسم اینه که کنترل کردن دوره ای تعداد ملاقات ها و بررسی درصد ملاقات های منجر به فروش، همچنین بررسی سهم محصولات از قفسه داروخانه ها در مقایسه با محصولات مشابه هم میتونه به برآورد کردن میزان فروش کمک کنه.  

 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟