Menu
نویسنده مطلب : امیرمحمد قربانی

مطلب مورد بحث:

پرورش استعدادها - داشته های من چیست؟


تمامی کامنت‌هایی را که تا کنون گذاشته شده بود، خواندم. نظرات دوستان متممی الهام‌بخش بود و به نوشتن لیست داشته‌هایم کمک کرد. من هم چند مورد از لیست خودم را در این‌جا می‌نویسم:

۱. لذت بردن از عمیق شدن در موضوع‌های تخصصی برای فهم کامل آن‌ها.

بارها پیش آمده که برای موضوعی که استاد در کمتر از یک ساعت آن را درس داده، من ساعت‌ها وقت گذاشته‌ام تا بتوانم در آن عمیق شده، جزئیات بیشتری از آن بدانم و یادگیری کریستالی خودم را قوی‌تر کنم. این کار از روی علاقه‌ی خودم است و صرفا به خاطر یادگیری کریستالی نیست.

۲. توانایی برقراری ارتباط عمیق با افراد بزرگتر.

۱۹ سالم که بود، بهترین دوست من یک فرد ۶۰ ساله شد. این رابطه هم‌چنان ادامه دارد و از ارزشمند‌ترین رابطه‌های من است. هر چه گذشت، افراد غیرهم‌سن بیشتری وارد زندگی من شدند و همیشه از این که توانایی برقراری ارتباطی عمیق با آن‌ها دارم، خوشحالم.

۳. همواره به دنبال خودشناسی بودن.

بعد از انجام کارها و رفتارهایی که همیشگی و روتین نیستند، این سوال را از خود می‌پرسم که علت انجام دادن آن کار چه بود. در تلاشم که خودم را بهتر بشناسم و بدانم که دلیل رفتارهایم چیست. هنگامی که لیست ارزش‌هایم را می‌نوشتم و آن‌ها را اولویت‌بندی می‌کردم، Self-awareness از اولویت‌های اصلی من بود.

۴. برقراری رابطه‌ی دوستانه، بدون این که دوست باشیم.

به راحتی می‌توانم این نوع ارتباط را در هنگامی که کسی برای حل مشکلی به من مراجعه می‌کند، برقرار بکنم. قرار نیست در پایان این صحبت با او دوست بشوم و جاده‌ی رابطه‌ی ما دوطرفه نمی‌شود. صرفا در هنگام لزوم،‌ از طرف من نیز خودافشایی صورت می‌گیرد.

این داشته، در هنگام برقراری ارتباط با بیماران نیز، به من کمک زیادی کرده است. به حرفم اعتماد می‌کنند و توصیه‌ها را انجام می‌دهند و تقریبا همیشه توانسته‌ام آن‌ها را در شلوغی و کلافگی ناشی از بستری بودن در بیمارستان، برای ادامه‌ی درمان و حفظ آرامش ترغیب بکنم.

۵. از طبقه‌بندی کردن اطلاعات واقعا لذت برده و آن را به وفور انجام می‌دهم.

برای درس‌های تخصصی، چند دفتر نقاشی فیلی تهیه کرده و پس از خواندن مطلب، بر روی کاغذهای بزرگ آن مشغول طبقه‌بندی اطلاعاتی می‌شوم که از منابع مختلف آموخته‌ام.

 
برخی از سوالهای متداول درباره متمم
متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟