Menu
نویسنده مطلب : مهشید افشایی

مطلب مورد بحث:

تحلیل استراتژیک منابع | محاسبه سود و ارزیابی هزینه


شرکتی برای استخدام نیروی کار تصمیم می گیرد به جای جذب کارشناس با ۵ سال تجربه مفید و مرتبط ، کارشناس بدون سابقه و تجربه مفید و مرتبط را جذب و استخدام کند.

۱٫ تحلیل تصمیم فوق با مدل ذهنی درنظر گرفتن سود و هزینه به مفهوم حسابداری : به جای پرداخت حقوق ماهانه دو میلیون و پانصد هزار تومان، هر ماه حدود یک میلیون تومان پرداخت می کنیم و از منظر حسابداری تصمیم درست و بجایی گرفته ایم.

۲٫ تحلیل تصمیم فوق با مدل ذهنی درنظر گرفتن سود و هزینه به مفهوم سرمایه گذاری: در حال حاضر نیروی جذب شده مبتدی محسوب می شود اما بعد از ۳ سال کارشناسی خواهیم داشت که در امور شرکت خبره شده است و چون خودمان به او آموزش داده ایم نرخ رشد حقوقش هم کندتر از متوسط بازارخواهد بود. پس تصمیم ما با این مدل ذهنی تصمیم درستی ارزیابی می شود.

۳٫ تحلیل تصمیم فوق با مدل ذهنی درنظر گرفتن سود و هزینه به مفهوم مدیریت عملیات : به هرحال کارشناس مبتدی جذب شده اکنون باید ببینیم که چه دوره ها و آموزش هایی لازم است تا بتوانیم او را به سطح قابل قبولی برسانیم. این دیدگاه باتوجه به هزینه هایی که در خصوص آموزش همکار به ما تحمیل می کند چه از لحاظ پرداخت هزینه ثبت نام در دوره های خارج از شرکت چه از منظر اینکه مدیر یا کارشناس ارشدتری می بایست از وقت خود هزینه کند و ابتدایی ترین مسائل را به کارشناس بیاموزد، تصمیمی سودده به نظر نمی رسد.

۴٫تحلیل تصمیم فوق با مدل ذهنی درنظر گرفتن سود و هزینه به مفهوم استراتژیک : با جذب کارشناس مبتدی عملا راه ورود تجربیات جدید و جریان خون تازه در رگهای سازمان را بسته ایم. خوشبینانه اینکه باید ۳ سال وقت صرف کنیم و تمام آموخته های خودمان را به کارشناس مبتدی بیاموزیم و با این تصمیم فرصت رشد و بهبود را از خودمان گرفته ایم.

تمرین دوم:

۱٫ خرید سرویس غذاخوری چینی از بازار بزرگ تهران به جای خرید از فروشگاه شهروند نزدیک منزل.

۲٫ خرید فرش دستباف به جای فرش ماشینی.

۳٫ تقویت مهارتهای تخصصی در زمینه شغلی به جای ارسال رزومه و به دنبال کاری با حقوق و مزایای عالی گشتن.

۴٫ سرمایه گذاری در بورس بدون داشتن تخصص در این زمینه اشتباه بود. می بایست ابتدا مهارت سرمایه گذاری را کسب می کردم و یا درصورت عدم علاقه به حوزه مذکور از خیر سرمایه گذاری در بورس می گذشتم.