Menu
نویسنده مطلب : محمد حسین قاسمی

مطلب مورد بحث:

پروژه پایانی درس استعدادیابی مقدماتی


سلام به خانواده متمم و محمدرضا عزیز

منتظر لطف خانواده متمم برای تایید می باشم….

پروژه های متمم، ذهنمو بسیار درگیر میکنه طوری که شب و روز درگیر آن می شوم و با خودم درباره آن فکر میکنم…..

در زمینه استعداد تجسم فضایی که فکر میکردم یاد دوران دانشجویی و درس نقشه کشی صنعتی مهندسی صنایع افتادم جایی که باید بر اساس ۳ زاویه از یک جسم پرسپکتیو آن را رسم میکردیم، یادمه که این کار را خوب انجام میدادم و حتی به دوستانم هم کمک های بسیاری می کردم. اصلا تو این حوزه کمی قوی تر هستم و فکر میکنم این استعدادم در دوران کودکی تقویت شده جایی که پدربزرگم نجار بود و من بعضی اوقات در کارهای نجاری به او کمک می کردم، کار نجاری یک کار کاملا تجسمی و  قرار دادن چوبها و برش انها بر اساس آنچه نیاز داری می باشد و یک اشتباه باعث از بین رفتن منابع مختلف اعم از چوب و وقت و میخ و چسب و… میباشد. الان هم این استعدا خیلی کمکم میکنه و در فکر کردن و تجسم کرن بسیار کمک کرده.

در سیلوگرام ضعیف هستم حتی به یاد دارم که زبان انگلیسی هم به زور پدرم خواندم و الان هم با اینکه زبانم بد نیست ولی اصلا استعداد و دوستش ندارم.

در لبریز از ایده نیز بد نیستم، شاید خنده دار باشه ولی در دورانی که فوتبال حرفه ای بازی میکردم وقتی با برادرممقابلی تیمی بازی می کردیم کلی تاکتیک های مختلف رو درست میکردم تا به روش های مختلف گل بزنیم و هر سری یه روش جدید و ایده ای جدید برای گل زدن داشتیم. این استعدا همیشه به من کمک کرده و توانسته ام به وسیله آن موفقیت هایی را کسب کنم حتی در زمینه کاری نیز به وسیله ایده پردازی توانسته ام که درخواست هایی که از من می شود را پاسخ دهم.

در طراحی هم بد نیستم چون استعداد تجسم فضایی ام بد نیست این استعداد نیز در من شکفته شده البته این استعدادم را فکر میکنم به دلیل وجود مادرم تقویت شده زیرا که مادرم نقاش است و ما از کودکی به ریزه کارهایی که در طراحی وجود دارد آشنا و این استعداد در ما تقویت شده است. برای مثال در دوران کودکی وقتی با پدرم به خیابان ها میرفتیم مسیر را که یکبار میدیدم کاملا به آن مسلط میشدم.

تسلط بر انگشتانم قوی نیست حتی کار با قیچی نیز برایم سخت است، حتی برش نان با قیجی را هم خوب و با سلیقه انجام نمی دهم بر خلاف مادرم که با یک چاقو و میوه کلی اشکال و چیزهای زیبا درست میکنه.

فکر میکنم اگر در زمینه استقرا نیز استعداد داشتم الان میتونستم دنیا اطرافم رو بهتر تحلیل و بررسی کنم ولی این استعداد در من خوب نیست و دنبال راهی هستم که بتونم آن را قوی تر کنم.

خیلی نوشتم، ببخشید که خستتون کردم….