Menu
نویسنده مطلب : شهرزاد

مطلب مورد بحث:

چگونه خودتان را در شهرتان گم می‌کنید؟


من همیشه “به گم شدن در شهر به عنوان یک نیاز یا تجربه” فکر می کنم و سعی می‌کنم در بین شلوغی‌های روزمره ام، به روشهای مختلف، فرصتی براش به وجود بیارم. از جمله:

– دوست داشتنی‌ترین و بزرگ‌ترین چیزی که در این مورد بهم کمک میکنه تا گاهی با خودم خلوت کنم و برای دقایقی حس کنم که توی شهر و کلاً توی این دنیا نیستم و توی دنیای شگفت انگیز دیگری هستم، موسیقی هست و هر زمان، گوش دادن بارها و بارها فقط به یک آهنگ و موسیقی مورد علاقه‌ام، و به عبارتی غرق شدن و فلو در اون آهنگ.

– مورد دوم، قدم زدن و نشستن در یک طبیعت زیباست که تا چشم کار میکنه مناظر طبیعیِ زیبا، و تنها چیزی که به گوش میرسه صدای نسیم و برگهای درختان و رود و آواز پرندگان باشه.

– سومین مورد، غرق شدن در کتاب‌ها (و نوشته‌ها) ی موردعلاقه‌ام هست. مثلاً وقتی حتی در مترویی شلوغ – چه نشسته و چه ایستاده – اونقدر در کتابی که میخونم غرق میشم که اصلاً یادم میره یا متوجه نمیشم که کجا هستم و چه کسانی اطرافِ من رو احاطه کردن یا چه اتفاقاتی در اونجا در جریان هست.

– بعدی، حرف زدن با کسی هست که دوستش داشته باشم و حس کنم که در دنیای متفاوت دیگری هستم. جایی که هیچ کس دیگری جز ما اونجا نیست.

– و دیگری، وقتی هست که کاردستی‌هام رو درست می کنم و به راستی، من رو در اون دقایق و ساعات، به دنیای زیبای دیگری میبرن.

– تجربه ی نوشتن در وبلاگ یا داشتن اکانتی در شبکه های اجتماعی که خیلی از دوستها و اقوام تو رو با اون اسم نمیشناسن یا هنوز پیدات نکردن هم حس خوب گم کردن خودمون در شهرهای دیجیتالی این روزها رو به آدم میبخشه با تجربه‌ی یک آرامش و تنهاییِ شیرین.