Menu
نویسنده مطلب : الهام اعتدالی

مطلب مورد بحث:

پروژه پایانی درس استعدادیابی مقدماتی


۱۰۰٪ یعنی صددرصد چنین استعدادی در حد کمال دارم. – ۰٪ یعنی مطمئنم چنین استعدادی ندارم. چنین اعداد و ارقامی قریب به یقین دقیق نیستند چرا که برآیند من از خودم به مجموع تجربه هایم و نیز اطرافیانم بستگی دارد. طبعا اگر من در محیطی که افراد کار معمول را ترجیح میدهند قرار داشته باشم تا زمانیکه در جمع هنرمندان و طراحان صنعتی قرار بگیرم برآیند نسبت استعداد آیدیافوریای خودم متفاوت خواهد بود.

تجسم فضایی: ۴۰٪

وقتی بچه بودم با کاغذ برای عروسک هایم وسایل سه بعدی مثل تاب و میز و … میساختم. اما نه علاقه ای به باز کردن و سرهم کردن وسایل داشتم نه در پارک دوبل ماشین خوب عمل میکنم.

توانمندی استقرا: ۶۰٪

لذت میبرم برای فهمیدن درک پدیده یا حل مسئله ای از مسائل ظاهرا غیرمشابه استفاده کنم. چون به نظرم دنیا قوانین مشخصی دارد. از روی فصل ها میشود دوران یک محصول را شناخت. یا مشاهده درختی که نسبت به درختان دیگر رشد بیشتری دارد برایم دلایل رشد یک کسب و کار نسبت به دیگری را مشخص میکند.

لبریز از ایده: ۹۹٪

هرجایی را نگاه میکنم دنبال بهتر شدن آن میگردم، از این که چیدمان خانه اگر چگونه شود ریخت و پاش کمتر میشود. یا در خصوص تولید محتوای داستانی چه میتوان انجام داد. از کودکی همین طور بودم. علاقه داشتم فرمول سریعتری برای حل مسائل ریاضی پیدا کنم. البته گاهی دردسر میشد ، یک بار استاد فکر کرد خب این جواب سریع از یک خط نوشتن از کجا آمده! تقلب! البته این ایده های زیاد  و عشق پیدا کردن راه حل اصلاحی از طرفی دیگر هم به ضررم میشود. چون دوست د اشتم به جای عملی کردن ایده ، ایده دیگری خلق کنم.فکر میکنم دلیل ایده پردازی ها، شوق پیدا ردن مسائل ، حل آن ها، آسان کردن ، میانبر زدن، قدرت استقرا و دوست داشتن غرق شدن در تصورات براش شخصیت پردازی و داستان نویسی باشد. درهرحال شخصیت های ارغوانی غرق در تخیل اند و ای کاش کمی دست عمل پیدا کنند.

توانایی خواندن سریع: ۱۰٪

هیچ وقت نشد نفر اولی باشم که برگه امتان را بدهم.اصلا بعضی وقت ها میماندن به سرعت عمل خواندن و نوشتن بعضی ها! نه اینکه موضوع سر به یاد آوردن باشد. یا اینکه چندبار به تابلو نگاه کردن..

توانایی تحلیلی: ۸۰٪

یکی به خاطر سرعت در آزمونی که معرفی کردید. یکی مسئله چیدن ورقه جزوه ها ی به هم ریخته بدون شماره، یکی هم آن رابطه عکس با نظم بیرونی و نشان دادن کلیپ مبتنی بر شرایط بدون برنامه ریزی دقیق قبلی، توانایی خرد کردن فعالیت ها و ساختار شکست کار و علاقه به شناخت ریشه مسائل.

توانایی کار با اعداد: ۲۰٪

 

سیلوگرام: ۷۵٪

نمره های بالا در دروس زبان خارجی و اینکه سریعتر از دیگران معنی کلمات را یاد میگرفتم.

حافظه طراحی: ۵٪

 

تشخیص و تفکیک رنگ‌ها: ۸۵٪

چقدر رنگ شالش قشنگه! رنگ کفشش خیلی خاصه و دوست داشتنیه! اصلا این دو تا رنگ با هم ست نمیشن درسته هر دو تو مایه سبزند اما فرق دارند!اگه رنگ اینجا رو آبی آسمونی کنم اسلایدا قشنگتر میشن! جعبه ۴۸ تایی مداد رنگی ها هم به ترتیب میچینم حالا هرچند بار به هم بخورند.

نگاه به جلو: ۸۵٪

من به دوستم:چقدر خوبه کوه صفه رو بریم تا قله اش. -باشه بریم. (پایین کوه می ایستد خسته شدیم همینجا خوبه قشنگه. ببین..)

قبول نمیکند اما من هفته بعد تنهایی رفتم و تا سر قله نرفتم  حاضر نشدم برگردم.

صرفا چنین خاطراتی دلیلم نیست. خودم از کارو افرکارم حس میکنم و دیگران هم به من میگویند آینده نگرم.

تسلط بر انگشتان: ۵۵٪

به خاطر  ضرباهنگ انگشت ها..

استعداد موسیقی: ۸۰٪

در درک وزن اشعار و فی البداهه متناسب وزن ادامه دادن استعدادی دارم. میگویند استعداد گویندگی دارم .(لحن غیررسمی و لحن ارائه مطلبم کاملا متفاوت است.) از طرف دیگر لحن و تن صدای افراد برایم مهم است برای دریافت آنچه میگویند. صدای بازیگران بیش از چهره و بازی آنها جذبم میکند. صدای گویندگان توانا برایم لذت بخش و شوق انگیز است.