Menu
نویسنده مطلب : بهمن

مطلب مورد بحث:

انواع بازارها: بازار هدف، بازار آماده، بازار بالقوه، بازار تحت نفوذ


من دوست دارم در بازار تجیهیزات پزشکی فعالیت نمایم و وقتی در مورد بازار این صنعت صحبتی میشود علاقه مندم که در متمم مثالهای که گفته میشود بیشتر در مورد بازارهای آماده و بازار هدف باشد.
کارخانه تولید آب معدنی :

بازار بالقوه : همه کسانی (داخل کشور یا خارج از کشور )که میتوانند و میخواهند و ممکن است از آب معدنی استفاده کنند.( همه گروه های سنی و اجتماعی و فرهنگی و جنسی و کسب و کارهای جامعه).

بازار آماده : همه کسانی که در صورت فراهم شدن شرایط لازم مثل در دسترس بودن محصول یا داشتن زمان کافی یا دارا بودن استانداردهای محصول یا شرایط فروش اعتباری یا داشتن انبار و امکانات توزیع (افراد عمده فروش و بنکدار) علاقه مند به خرید محصول هستند.

بازار هدف : بازاری که من علاقه مندم بنابه شرایط و استراتژیهای شرکتم در آنجا حضور داشته و محصولاتم خریداری گردد.(حمل و نقل ریلی و جاده ای داخل اتوبوس های بین شهری)

بازار تحت نفوذ : بازارهایی که هممن الان، در آن محصولات من حضور داشته و خریداری و مصرف میگردد. مثلا در مراکز ۴ استان مرکزی کشور.

تخمین عددی بازار های فوق:

برای تخمین عددی بازارهای فوق اهم اطلاعاتی که برای طراحی استراتژی فروش و بازاریابی نیاز دارم به شرح ذیل بحضورتان ارائه میکنم: توانایی مهارتهای بازاریابی و فروش تیم بازاریابی و فروش شرکت و  تعداد جمعیت ، فواصل بازارها از محل کارخانه ، تعداد رقبا و ظرفیت تولید و فروش آنها(سهم از بازار) ، ظرفیت مصرف سالیانه کل کشور ، شرایط آب و هوایی،تعداد مسافرتهای بین شهری با اتوبوس و قطار ، درامد سرانه مردم ، پیش بینی نوسان قیمت مواد اولیه ، پیش بینی افزایش قیمت حامل های انژی بالاخص آب ، قیمتهای حمل و نقل ، فرهنگ مصرف بالاخص در بازارهای هدف ،

۳- وبلاگی برای تربیت فرزند:

بازار بالقوه : همه کسانی که متاهل هستند یا به سن ازدواج رسیده اند و میتوانند و میخواهند به اینترنت دسترسی داشته باشند.

بازار آماده : همه کسانی که دارای فرزند بوده یا در آستانه فرزنددار شدن هستند و شرایط لازم به غیر از پول (زمان ، علاقه ، موافقت همسر ، امکانات سخت افزاری ، سواد دیجیتالی برای جستجو و .. ) را برای آموزش تربیت فرزند از طریق دنیای مجازی را دارند.

بازار هدف : همه دانشجویان متاهل فرزند دار یا در حال فرزند دار شدن دانشگاههای محل زندگی خودم  ،به علت اینکه برای دسترسی به آنها با کمترین سرمایه گذاری در تبلیغات از طریق دنیای واقعی میتوانم آنها را به بازدید از وبلاگم تشویق کنم و ازسوی دیگر اغلب این خانواده ها از نظر سخت افزاری و فرهنگی و سطح سواد آمادگی جذب به وبلاگم را دارند.

بازار تحت نفوذ : تعداد افرادی که حداقل هفته ای ۲ بار بطور مکرر از وبلاگم بازدید میکنند.

۴- دلایل کوچک بودن بازار هدف از بازار آماده:

کمبود سرمایه برای تبلیغ ، کمبود سرمایه برای ظرفیت تولید بیشتر ، بالا بودن کرایه حمل و نقل اجاره ای  و عدم امکانات انبار کردن و وسیله توزیع در سطح کلان برای کالای فیزیک ، کمبود یا عدم مهارت و آشنایی تیم فروش با بازارهای آماده ، کمبود نیروی انسانی ماهر و نیمه ماهر و ساده ، کمبود سرمایه در گردش و …