Menu
نویسنده مطلب : سیدناصر رفیعی

مطلب مورد بحث:

پروژه پایانی درس ارزش آفرینی


شرح کسب و کار: پلتفرم طبقه بندی اطلاعات. این یک پلتفرم با زیرساخت های سخت افزاری و نرم افزاری مبتنی بر ارتباطات است که داده های فردی اعضای پلفترم را در خوشه های پیش فرض و قابل توسعه خود طبقه بندی می کند و از این طریق ارتباطات معناداری بین داده ها کشف و نگهداری می کند تا در زمان نیاز اعضا به تطبیق و ارتباط اعضا بپردازد.
ارزش جدید خلق شده توسط این پلتفرم: داده های امروز بشر به دلیل افزایش جمعیت و افزایش دسترسی به اطلاعات و افزایش تولید محتوا و ناتوانی پلتفرم های موجود برای جستحو در انبار داده ای بشری (نظری موتورهای جستجو و شبکه های اجتماعی) و ارتباط آنها باعث شده بخش قابل توجهی ار وظیفه طبقه بندی و کشف ارتباط بین اطلاعات هنوز به شکل سنتی و با ارتباطات کمتر کارآمد صورت گیرد. در این بین بخشی از اطلاعات موجود در وب هنوز توسط مخاطب متقاضی یافت نمی شوند. این پلتفرم با کشف و طبقه بندی اطلاعات می تواند شانس دسترسی به اطلاعات مرتبط به صد در صد افزایش دهد.
صنعت مرتبط با کسب و کار: صنعت اطلاعات
بازار بالقوه: افراد مشتاق به استفاده از ابزارهای نوین اطلاعات
بازار آماده: افرادی که دسترسی و امکان خرید بستر سخت افزاری و دریافت نرم افزار آن را دارند
بازار هدف: افراد بین ۱۵ تا ۳۰ سال، ساکن مناطق شهری کشور، دارای تعاملات اجتماعی بیشتر از حد متوسط جامعه
اندازه بازار: به دلیل عدم عرضه چنین خدمتی در بازار در حال حاضر امکان تخمین دقیق اندازه بازار امکان پذیر نیست اما می توان با بررسی بازار خدمات مشابه موجود نظیر مصرف کنندگان خدمات موتورهای جستجو بازار این خدمت را نیز به اندازه بازار موتورهای جستجو برآورد کرد.
محدوده قیمت قابل عرضه: از آنجا که این خدمات در دسته بندی خدمات موتورهای جستجو و شبکه های اجتماعی قرار می گیرد حق استفاده از مشترک به صورت مستقیم دریافت نخواهد شد.
هزینه جذب مشتری: هر چند برای من هزینه جذب مشتری روشن نیست اما باید به این نکته توجه کرد با افزایش پایه استفاده کنندگان از این پلتفرم هزینه جذب مشتری جدید کاهش خواهد یافت و به نوعی اصل هزینه جذب مشتری صرفا برای ترغیب اولین استفاده کنندگان از پلتفرم صرف خواهد شد.
هزینه رساندن محصول به دست مشتری: از آنجا که سخت افزار این پلتفرم همان گوشی های هوشمند باشند (یعنی تمام بازار هدف) و نرم افزار به صورت آنلاین توزیع می شود هزینه قابل ملاحضه ای برای رساندن محصول به دست مشتری قابل تصور نیست.
سرعت عرضه محصول جدید به بازار: احتمالا به دلیل الگوریتم پیچیده چنین نرم افزاری سرعت عرضه محصول جدید به شکل قابل توجهی طولانی باشد. (هر چند این طولانی بودن برای من هم قابل تصور نیست). در هر صورت این کندی باعث ایجاد مزیت برای اولین محصول کاملی است که به بازار وارد می شود. به این دلیل که رقبای بعدی با دشواری زیادی برای قانع کردن استفاده کنندگان برای تغییر نرم افزار خود مواجه خواهند بود.
مدت زنده ماندن محصول: در هر صورت باید پذیرفت محصولات حوزه اطلاعات به سرعت در حال تحول هستند به صورتی که نامیرا بودن محصول به هر شکلی دور از ذهن به نظر می رسد. توسعه تدریجی محصول برای انطباق با نیازهای مخاطب و رفع ایرادات لازمه بدیهی توسعه محصول است. هر چند همواره امکان معرفی محصول جدیدتر که محصول فعلی را به طور کامل نامرتبط کند وجود خواهد داشت. 
شکل های تقلید فرصت طلبانه: مزیت رقابتی این کسب و کار توسعه پایه استفاده کنندگان (از لحاظ تعداد اعضا و میزان استفاده هر عضو) و الگوریتم انحصاری آن به دست می آید. شکل های تقلید فرصت طلبانه به علت عدم دستیابی و توسعه الگوریتم فرصت گسترش پایه استفاده کنندگان را نخواهند داشت. هر چند له دلیل سیاست های انحصار طلب برخی حکومت های محلی امکان توسعه ناموفق شکل بومی این پلتفرم وجود خواهد داشت.