Menu
نویسنده مطلب : وحید محمدزاده

مطلب مورد بحث:

برای چاق شدن یا لاغر شدن، چه کارهایی انجام می‌دهید؟


در میان اطرافیانم، تا به حال با کسانی که اضافه وزن دارند و تصمیم به کاهش وزن گرفته اند مواجه نشده بودم، و نمیدونستم که کاهش وزن، تا این حد که دوستان متممی اشاره کردند نیاز به برنامه ریزی و رعایت آن دارد.
از طرفی هم خودم چند کیلویی کمبود وزن دارم و تا حالا به فکر رسیدن به وزن ایده آل نبودم که بخواهم توصیه هایی در رابطه با افزایش وزن داشته باشم.
وقتی چند سال گذشته خودمو مرور میکنم، نکته ای نظرمو جلب میکنه که من همواره در این چند سال اخیر وزنم تقریبا ثابت بوده.
در چند سال اخیر(روزهای کاری)،چهار و نیم الی پنج و ربع،از خواب بیدار میشم.اولین وعده غذایی تقریبا دو ساعت بعد از بیداری،یعنی ساعت هفت صبح در محل کارم در کنار همکارانم میخورم.
ساعت دوازده ناهار میخورم.معمولا سه الی چهار ساعت بعد از ناهار گرسنه ام میشه ولی چیزی به اسم میان وعده و عصرانه درعادت غذایی من وجود نداره.
وعده غذایی شام رو هم زمستونا ساعت هفت و تابستونا نهایتا ساعت نه شب،غذا میخورم.و حجم غذای شام من هم تقریبا نصف غذایی که برای ناهار میخورم.
ومعمولا سعی میکنم هر چه زودتر دندونامو مسواک کنم،مسواک خط قرمزه منه و بعد از مسواک به غیر از آب،مواد غذایی استفاده نمیکنم.
وعلاقه زیادی هم به آشپز خانه و سر یخچال رفتن و بازرسی آن ندارم.
و اخر شب هم معمولا یازده الی دوازده شب،در حالی که احساس گرسنگی میکنم میخابم.
من از حرفهای خودم میتونم نتیجه بگیرم که اگر بخام چند کیلو وزنمو اضافه کنم،به راحتی میتونم این کار رو با اضافه کردن وعده غذایی عصرانه و شام مفصل تر،انجام بدم.اما فعلا از این شرایط راضی ام.