Menu
نویسنده مطلب : آزاد مونسی

مطلب مورد بحث:

عادتها و اتیکت مربوط به نگهداری حیوانات خانگی


با سلام و عرض تشکر بخاطر طرح این موضوع خاص

چند وقت پیش یکی از مجریان تلویزیون که الآن اسمشون یادم نیست به عنوان داور شعر طنز در برنامه طنز قند پهلو بودند . حرف خیلی جالبی درباره نگهداری حیوان خانگی زد که خیلی توجهم رو جلب کرد و تکلیف رو برام یکسره کرد. ایشون گفتند(البته نقل به مضمون می کنم):

«آیا درسته یک سگ خوب و مهربان بچه یک آدمیزاد رو ببره توی لونه خودش در صحرا یا جنگل اونو بزرگش کنه؟ اگه درسته که هیچی ولی اگه درست نیست پس ما آدمها چرا وچطور و به چه حقی به خودمون اجازه می دهیم بچه یک حیوان رو بگیریم و ببریمش پیش خودمون ولو اینکه توی یک قصر ازش نگهداری کنیم؟»

لذا من شخصاً فقط در یک حالت نگهداری از حیوانات را در محیطی غیر از محیط طبیعی خودشان مثلا در منزل جایز وبلکه واجب و لازم می دانم و آن در مواقعی است که جان یک حیوان یا حیوانک در کوچه و خیابان یا در صحرا به هر دلیل در معرض خطر است و نیاز به کمک و مراقبت موقت دارد. البته آن هم به شرطی که مراکز بهداشتی ودامپزشکی مناسب درمان و نگهداری حیوانات در دسترس نباشد. آنهم فقط تازمانی که حیوان بتواند روی پای خودش بایستد. بعد از آن لازم می نماید که آن را در محل مناسب و طبیعی خودش در صورت وجود رها کرد. این حرف و حکم شامل پرندگان و خزندگان هم می شود.

این بود نظر من تا این لحظه از زندگی (۳۸سالگی) .

 
برخی از سوالهای متداول درباره متمم
متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟