Menu
نویسنده مطلب : آرام آخوندی

مطلب مورد بحث:

پروژه پایانی درس استعدادیابی مقدماتی


پروژه نهایی درس جالب هست، با ذکر این نکته که وقتی به احتمال شرکت در آزمونهای آقای اوکانر فکر میکنم نمیتونم بگم چقدر خوب یا بد هستم، اما با فکر کردن به مصداقها نکات امیدوارکننده ای دستم میاد.

تجسم فضایی و درک ساختار: در این استعداد بنظرم بالای متوسط قرار دارم. بخصوص در تجسم فضایی ساختمان و طراحی ذهنی سه بعدی خوب هستم. پارک دوبل رو هم خوب انجام میدادم و مشکل نداشتم اما همیشه دوست داشتم با سرعت خیلی حرفه ای بتونم پارک کنم که معلومه نمیشد با اموال مردم (ماشینهای جلویی وعقبی)، ریسک کرد.

استقرا: در این استعداد خوب هستم یا شاید خیلی خوب. اما مثل بیشتر جنبه ها پرورش داده نشده و مورد استفاده جدی قرار نگرفته.

کارهایی مثل الگو گرفتن از یکجا و امتحان کردن در جای دیگر، دیدن شباهتهای رفتاری و گفتاری (و شاید حتی تیپ شخصیتی) بین افراد مختلف.

لبریز از ایده بودن: در این مورد متوسط هستم و با ورود به جایی ایده های خودم رو میبینم اما مطرح نمیکنم. بیشتر از لبریز بودن شاید ایده پرداز هستم. تا کنون طرحهای زیادی در خیلی از جنبه ها داشته ام. اما بیشتر اوقات انجام نشده. نکته مهم اینکه باید مراقب باشم بعد ازعصرگاهی ذهنم در حالت فعال برای ایده قرار نگیره چون قطعا روال طبیعی خواب و بیداری من چند روز مختل خواهد بود.

خواندن سریع: در این مورد چیزی نزدیک به افتضاح هستم.  اگر داده های زیاد و نزدیک بهم رو بخوام چک کنم مشکل خواهم داشت.

حافظه طراحی: اگر به موارد مطرح شده مثل بخاطرآوردن طرح یک ساختمان یا خیابانهای اطراف بسنده کنیم باید بگم در این مورد  خوب عمل میکنم. اما در جزئیات خیلی زیاد و ریز قطعا چیزهایی از قلم خواهد افتاد. به خودم نمره ۷۰% میدهم.

استدلال تحلیلی: در این زمینه خیلی خوب هستم. ناخودآگاه با استفاده از این ویژگی در جنبه های مختلفی خوب عمل کردم.

توانمندی کار با اعداد: در تحلیل سری های عددی خیلی خوب، در بازی با اعداد خیلی معمولی و در حافظه عددی طبق آزمون خوب هستم.

سیلوگرام: این استعداد در من خیلی بالاست و بخاطر اون تمایز زیادی رو با همدوره ایهای خودم در برهه های مختلف تجربه کردم. گرچه این هم بشکل پرورش نیافته با آموزش خیلی نامنظم وغیرمنسجم، ناقص باقی موند اما همون استعداد به تنهایی کاری کرد که امتیازات زیادی شامل حالم کنه. قبولی کارشناسی و ارشد با درصد خیلی بالای زبان انگلیسی، بدون مطالعه برای آزمون. زمانی در دوره دبیرستان استاد عزیزی برای دانش جویان خودش من رو مثال میزد که اگر اینقدر دنبال فلان رشته نباشه به راحتی دکترای زبان رو میگیره.( اما چون زبان خارجی رو وسیله میدونستم، اون رو رشته اصلی خودم  در نظر نگرفتم). مکالمه با تلفظ و accent خوب باعث میشد استادانم تصور کنند من در خارج از کشور زندگی کرده ام. اما اینها همه فقط یک استعداد رشد نیافته بود. همیشه نمره زبان خیلی بالا و در کنکور درصدهای خیلی خوب آوردم و در آموزشگاههایی که خودم بعنوان شاگرد میرفتم برای تدریس در سطح خودم و حتی بالاتر دعوت میشدم.

تشخیص رنگها: در این مورد هم خیلی خوب عمل میکنم. علاقه زیادی هم به دنیای رنگها و طراحی لباس و دکوراسیون داخلی با در نظر گرفتن رنگ دارم.

نگاه به آینده: از لحاظ داشتن چشم اندازهای مثبت و انرژی بخش خیلی خوبم در حد خیلی بیش از همرده های خودم، اما نظم و ممارست کافی ندارم.

تسلط بر انگشتان: خیلی خوب

استعداد موسیقی: در حافظه تن و توان تفکیک فرکانس خیلی خوب، در حافظه ی ریتم بیش ازمتوسط.