Menu


کتاب مذاکره لوییکی و ساندرز


کتاب مذاکره لوییکی و ساندرز

ما در درس‌های مذاکره متمم، بارها به کتاب مذاکره لوییکی و ساندرز اشاره کرده‌ایم و همچنین آن را در فهرست کتاب‌های معتبر مذاکره در سطح بین‌المللی این کتاب را نیز آورده‌ایم.

اما به علت اشاره‌ی مکرر به این کتاب و استفاده از مطالب آن، مناسب‌تر دیدیم که مطلبی را اختصاصاً به معرفی آن اختصاص دهیم.

رُی جی لوییکی (Roy J. Lewicki) عضو هیأت علمی دانشگاه اوهایو و مدرس مباحث زیرمجموعه‌ی رفتار سازمانی است. البته معمولاً با تخصصش در مذاکره، مدیریت تعارض، اعتمادسازی و رهبری سازمانی شناخته می‌شود.

دیوید ساندرز (David Saunders) هم، رئیس مدرسه‌ی کسب و کار Smith در کاناداست که اگرچه برای ما ایرانیان، چندان شناخته شده نیست، اما طی سال‌های اخیر، اعتبار نسبتاً بالایی را در برگزاری دوره‌های MBA کسب کرده است.

کتاب مذاکره لوییکی و ساندرز - آموزش اصول و فنون مذاکره

کتاب مذاکره لوییکی و ساندرز – یک مرجع دانشگاهی

اگر علاقه‌مند به مطالعه‌ی یک کتاب کاربردی، مختصر و مفید در زمینه‌ی مذاکره باشید، کتاب مذاکره لوییکی برای شما مناسب نخواهد بود.

این کتاب یک مرجع آموزشی دانشگاهی محسوب می‌شود و بیشتر برای کسانی مناسب است که در مقاطع کارشناسی ارشد و بالاتر، می‌خواهند چارچوب مذاکره را با نگاهی علمی بیاموزند.

اما اگر بخواهید مذاکره را به عنوان رشته‌ی تخصصی خود دنبال کنید، بی‌تردید از مطالعه‌ی آن ناگزیر خواهید بود. جامع بودن این کتاب و پوشش دادن بحث‌های مختلف در زمینه‌ی مذاکره، و نیز معرفی منابع و مراجع تکمیلی در هر بخش، از ویژگی‌های ارزشمند آن محسوب می‌شود.

مانند بسیاری از کتاب‌های دانشگاهی، این کتاب هم به دو شکل ارائه می‌شود: نسخه‌ی کامل که با عنوان Negotiations عرضه شده و نسخه‌ی خلاصه‌تر که با عنوان Essentials of Negotiations (مبانی مذاکره) به بازار عرضه شده است.

البته ویژگی جالب دیگر کتاب لوییکی و ساندرز این است که در کنار کتاب اصلی،‌ کتاب دومی با عنوان مقالاتی برای مطالعه‌ی جانبی، تمرین و مثال‌های کاربردی (Readings,  Exercises and Cases) عرضه کرده‌اند که حجم آن (نزدیک به هفتصد صفحه) تقریباً به اندازه‌ی کتاب اصلی است و از این منظر، می‌توان گفت این منبع آموزشی دانشگاهی حاوی نزدیک به ۱۴۰۰ صفحه مطلب آموزشی در زمینه‌ی مذاکره است که طی دو دهه‌ی گذشته،‌ به صورت منظم، به‌روز شده است.

فهرست مطالب مطرح شده در کتاب

با توجه به این‌که فهرست مطالب مطرح شده در این کتاب، یکی از منابع معتبر برای طراحی سرفصل‌های آموزش مذاکره محسوب می‌شود، احتمالاً برایتان جالب خواهد بود اگر عنوان‌های بیست فصل کتاب را ببینید:

 ترجمه کتاب مذاکره لوییکی و ساندرز در ایران

در ایران نسخه‌ی خلاصه‌ شده (Essentials) از ویرایش سوم کتاب لوییکی و ساندرز دو مرتبه به فارسی ترجمه شده است.

نخستین نسخه به همت نشر اختران و با ترجمه‌ی محمدجواد نائیجی و محمدرضا حسومیان به بازار عرضه شد و چند سال بعد، نسل نواندیش هم ترجمه‌ای را به همت محمدابراهیم گوهریان و اردوان پورجامشاسب ارائه کرد.

پیشنهاد عضویت در متمم

شما با عضویت ویژه در متمم، می‌توانید به درس‌ها و آموزش‌های بسیاری از جمله موضوعات زیر دسترسی کامل داشته باشید:

  فهرست درس‌های متمم

موضوعات زیر، برخی از درس‌هایی هستند که در متمم آموزش داده می‌شوند:

  دوره MBA (یادگیری منظم درس‌ها)

  فنون مذاکره | مهارت ارتباطی

  تصمیم گیری | تفکر سیستمی

  توسعه فردی | مهارت یادگیری

  مدیریت بازاریابی | دیجیتال مارکتینگ

      شما تاکنون در این بحث مشارکت نداشته‌اید.  

     برخی از دوستان متممی که به این درس علاقه مندند:    علی ناجی ، احمد عباسی ، عرفان اعتضادزاده ، حسن کشاورز فضل ، امیرحسین خانجان

ترتیبی که متمم برای خواندن مطالب سری اصول و فنون مذاکره به شما پیشنهاد می‌کند:

سری مطالب حوزه اصول و فنون مذاکره
 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟

قوانین کامنت گذاری در متمم

یک نکته برای کتاب مذاکره لوییکی و ساندرز

     
    دوست گرامی مشاهده تمرینهای مربوط به این درس، صرفا برای کاربران متمم امکانپذیر میباشد.
    .