Menu


کتاب سرمایه معنوی (دانا زوهر – یان مارشال)


سرمایه معنوی دانا زوهر و یان مارشال

سرمایه و سرمایه‌داری در نهایت باید ثروت تولید کند. لغت ثروت برای من یک واژه‌ی کلیدی است. تعریف من از ثروت این است که: هر چیزی که دسترسی به آن بتواند کیفیت زندگی را بهتر کند. استعداد و شخصیت، نمونه‌هایی از این ثروت‌ها هستند.

واژه‌ی  Wealth به معنای ثروت در زبان انگلیسی از Welth به معنای خوب بودن و حال خوب گرفته شده. اما زندگی عددی در دنیای امروز باعث شده در لغت‌نامه‌ها این تعریف را از Wealth ببینیم: حجم خیلی زیاد از پول.

بر اساس همین تعریفی که از ثروت شده، مفهوم سرمایه نیز بسیار عددی است. سرمایه معنوی ثروتی است که با آن می‌توان زندگی کرد. ثروتی که به جنبه های مختلف زندگی عمق می‌بخشد. به ما معنا می‌دهد. به سازمانهای ما کمک می‌کند چشم انداز و مدلی برای بقای مجموعه های خوب با تکیه بر فرهنگ و دغدغه‌های بزرگ‌تر، داشته باشیم…

آنچه در بالا خواندید مقدمه کتاب دانا زوهر و یان مارشال در تعریف سرمایه معنوی است. اگر فرصت یا دسترسی برای خواندن متن انگلیسی را ندارید، می توانید برای آشنایی بیشتر با این مفهوم، مقاله‌ی زیر تحت عنوان مفهوم سرمایه معنوی و جایگاه آن در سازمانها را که خانم فرناز بدخشانی از کاربران متمم برای ما ارسال کرده اند را دانلود کرده و بخوانید.

این مقاله‌ی چند صفحه‌ای که به همت ایشان و خانم شیوا پیروی تدوین شده، مفاهیم و ساختار اصلی سرمایه معنوی را با زبانی ساده و قابل درک توضیح می‌دهد.

دانلود مقاله «مفهوم سرمایه معنوی و جایگاه آن در سازمانها» نوشته خانمها فرناز بدخشانی و شیوا پیروی

سرمایه معنوی در سازمانها و نحوه مدیریت آن

      شما تاکنون در این بحث مشارکت نداشته‌اید.  

     برخی از دوستان متممی که به این درس علاقه مندند:    الیاس سلیمی ، سکینه شفیعی نژاد ، حمیدرضا باباصفری ، علیرضا مسکنی ، شاهین کلانتری

 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟

قوانین کامنت گذاری در متمم

7 نکته برای کتاب سرمایه معنوی (دانا زوهر – یان مارشال)

     
    دوست گرامی مشاهده تمرینهای مربوط به این درس، صرفا برای کاربران متمم امکانپذیر میباشد.
    .