Menu


پالانتیر (Palantir): شام مجلل پیتر ثیل از بقایای سفره‌ی دیروز


پالانتیر یکی از استارت آپ های موفق جهان است که توسط پیتر ثیل تاسیس شده

شرکت بزرگ شده.

اما هنوز خود مدیر عامل باید همه‌ی جلسات مذاکره قراردادها و فروش خدمات را برگزار کند.

به همین دلیل از سی روز ماه، بیست و پنج روز در حال مسافرت است تا قراردادهایی را که هر کدام بین یک تا صدمیلیون دلار قیمت دارند، منعقد کند.

ارقام قراردادها و حجم کارهای شرکت پالانتیر (Palantir) را پیتر ثیل با اشاره‌های متعدد و کوتاه در کتاب از صفر تا یک، مطرح می‌کند.

به وضوح می‌توانید حس کنید که پیتر ثیل، به رغم عضویت در هیات مدیره فیس بوک و مدیریت در Founders Fund و همکاری با شرکتها و مجموعه‌های متعدد، دلبستگی بیشتری به پالانتیر دارد و البته ظاهراً درآمدی هم که پالانتیر برایش ایجاد می‌کند کم نیست.

پیتر ثیل بنیان گذار پالانتیر را مدیر مافیای پی پال میداننداما آنچه باعث شده است در این مطلب به سراغ پیتر ثیل برویم، Pay Pal نیست.

بلکه شام مجللی است که او از ته‌مانده‌های سفره‌ی پی پل آماده کرده است:

دوست عزیز دسترسی کامل به مطالب مربوط به این بخش ، از طریق ثبت نام به عنوان کاربرویژه امکانپذیر هست
      شما تاکنون در این بحث مشارکت نداشته‌اید.  

     برخی از دوستان متممی که به این درس علاقه مندند:    امیر قنواتی ، علی براتی ، سحر جلالی ، محمد حسین قاسمی ، شهرزاد شفائیان

قوانین کامنت گذاری در متمم

11 نکته برای پالانتیر (Palantir): شام مجلل پیتر ثیل از بقایای سفره‌ی دیروز

  پرطرفدارترین دیدگاه به انتخاب متممی‌ها در این بحث

  نویسنده‌ی دیدگاه : محمد یاسمی

  به نظر می رسد با حضور روز افزون انسانها در فضای مجازی چه از روی اختیار و چه بالاجبار، این ترکیب انسان و ماشین و داده کاوی، تحول شگرفی را در علم روانشناسی بوجود بیاورد؛ به طوری که شاید علاقه مندان به تحصیل روانشناسی بیش از آنکه به منابع و نظریه های قدیمی و آکادمیک نیازمند باشند، مهارت های لازم برای تحلیل رفتارهای مجازی انسانها را لازم داشته باشند. به نقلی دیگر کیفیت حجم نمونه ها در این فضا نسبت به فضای حقیقی از کیفیت بالاتری برخوردار خواهند شد.

   
  دوست گرامی مشاهده تمرینهای مربوط به این درس، صرفا برای کاربران متمم امکانپذیر میباشد.
  .