Menu


معرفی پادکست سیاره‌ی پول (پادکست اقتصادی و مدیریتی)


پادکست یادگیری زبان انگلیسی - سیاره پول

تا کنون در معرفی پادکست‌های مناسب برای یادگیری زبان انگلیسی، به سراغ آیدیاکست دانشگاه هاروارد، مغز پنهان شانکار ودانتام و نیز پادکست‌های رید هافمن رفته‌ایم.

این بار، به سراغ یکی از تیم‌های پرکارِ تولید پادکست‌ اقتصادی می‌رویم.

عمرِ پادکست سیاره‌ی پول یا Planet Money به تدریج به یک دهه نزدیک می‌شود که در فضای دیجیتال و میان پادکست‌ها، عمری طولانی و جالب توجه است.

Planet Money - سیاره پول - با موضوع اقتصاد و مدیریت

انتشار پادکست سیاره‌ی پول، در دوران رکود اقتصاد آمریکا (و جهان) یعنی حدود سال‌های ۲۰۰۷ و ۲۰۰۸ آغاز شد.

هدف از انتشار این پادکست، آشنا کردن مردم عادی با مفاهیم عمیق اقتصاد بود.

شاید به این شیوه، تحمل رکود و دشواری‌ها برایشان ساده‌تر باشد و بتوانند بفهمند که دور و بر آنها چه می‌گذرد و در آینده اقتصاد چگونه قرار است به مسیر خود بازگردد.

اقتصاددان‌ها رونق و رکود را دو جنبه‌ی اجتناب‌ناپذیر مسیر اقتصاد می‌دانند. اما برای مردم عادی، رکود می‌تواند پیام ورشکستی و بدبختی دائمی باشد و با توجه به بحث فرض خود تایید می‌دانیم که اگر مردم رکود را آغاز بدبختی دائمی بدانند،‌ احتمالاً رکود به بدبختی دائمی هم تبدیل خواهد شد.

[مطالعه بیشتر: فرض خودتایید چیست؟]

اکنون سال‌ها از آن دوران گذشته و پادکست سیاره پول، همچنان هفته‌ای یک یا دو فایل عرضه می‌کند. بحث‌ها هم متنوع‌تر شده و اسپانسر‌های زیادی برای تبلیغ در آن پول می‌دهند.

سرعت حرف زدن گوینده‌ها در این پادکست، کمی تند است.

بنابراین شاید برای کسانی که مهارت شنیداری آنها هنوز قوی نیست، پادکست‌های قبلی شروع بهتری باشند.

اگر چه امروزه، اکثر برنامه‌های پخش صدا، امکان کُند کردن سرعت را هم فراهم می‌کنند و می‌توانید مثلاً با ۹۰ یا ۸۵ درصد سرعت عادی، به پادکست‌ها گوش بدهید.

اما ویژگی ارزشمند این سلسله پادکست‌ها، این است که عموماً از دو یا سه نفر برای تولید هر فایل استفاده شده و افکت‌های صوتی هم، شنیدن آن‌ را جذاب‌تر می‌کنند.

شاید حدود سی ثانیه یا یک دقیقه که در هر پادکست تبلیغ پخش می‌شود برای شما الهام بخش باشد و به خاطر بسپارید که اگر کسی حرف ارزشمندی برای گفتن و شنیده شدن دارد،‌ می‌تواند به جذب تبلیغ برای پادکست‌هایش به عنوان یک مدل درآمدی فکر کند.

 مجموعه فایل‌های پادکست

 صفحه‌ی معرفی پادکست‌ها (iTunes)

می‌توانید به عنوان نمونه به گفتگوی زیر گوش کنید که در آن به این سوال مهم پرداخته شده است: چرا انعام می‌دهیم؟ آیا می‌خواهیم خدمتی را جبران کنیم یا احساس گناه را در ذهن خود پاک کنیم؟

اگر برخی از این پادکست‌ها را گوش دادید و نکاتی شنیدید که مناسب می‌دانستید سایر دوستان شما هم بدانند، ممنون می‌شویم آنها را در اینجا با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید.

      شما تاکنون در این بحث مشارکت نداشته‌اید.  

     برخی از دوستان متممی که به این درس علاقه مندند:    پویا شیخ حسنی ، مریم زادسر ، امیرحسین بدل‌توانا ، ابوالفضل امینی ، ایمان میرزائی

ترتیبی که متمم برای خواندن مطالب سری آموزش زبان انگلیسی به شما پیشنهاد می‌کند:

سری مطالب حوزه آموزش زبان انگلیسی
 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟

5 نکته برای معرفی پادکست سیاره‌ی پول (پادکست اقتصادی و مدیریتی)

     
    دوست گرامی مشاهده تمرینهای مربوط به این درس، صرفا برای کاربران متمم امکانپذیر میباشد.
    .