Menu


همکاری آیکیا و آدیداس در حوزه ورزش در خانه


آیکیا و آدیداس با یکدیگر همکاری می‌کنند

شرکت آیکیا (IKEA) از سال ۲۰۱۴ تا کنون، هر سال در اوایل ماه ژوئن، رویداد روزهای طراحی دموکراتیک (یا به بیان دیگر: طراحی مردمی) را برگزار می‌کند.

بحث طراحی دموکراتیک (Democratic Design) شاخه‌های متعددی دارد؛ اما محور اصلی آن بر کاهش هزینه‌ی طراحی استوار است.

به شکلی که افراد بیشتری بتوانند از محصولاتِ دارای طراحی مناسب استفاده کنند.

البته کاهش هزینه‌ی دسترسی و فراگیر شدن ابزارها و امکانات که معمولاً با عنوان دموکراتیزه شدن از آن یاد می‌شود، در زمینه‌های متعددی مطرح بوده و هست.

به عنوان مثال، بسیاری پلتفرم های بزرگ که خدمات مربوط به ایجاد و توسعه‌ی شبکه های اجتماعی را ارائه می‌کنند، مدعی دموکراتیک کردن رسانه و کاهش هزینه‌ی دسترسی به رسانه هستند.

آیکیا در این رویداد سالانه، با دعوت از روزنامه‌نگاران، وبلاگ نویس‌ها و انفلوئنسرها و افراد تأثیرگذار، برنامه‌های پیش روی خود را اعلام می‌کند و به اطلاع مردم و علاقه‌مندان می‌رساند.

برندهایی که چنین برنامه‌هایی برگزار می‌کنند، معمولاً بخشی از رویداد را به اعلام همکاری‌‌های تجاری و استراتژیک اختصاص می‌دهند.

امسال هم، مارکوس انگمن گزارشی از این همکاری‌ها ارائه کرد.

همکاری آیکیا و آدیداس - مارکوس انگمن - مدیر ارشد طراحی آیکیا

محدودیت در دسترسی کامل به این مطلب

این مطلب برای اعضای ویژه متمم در نظر گرفته شده است.

با عضویت ویژه‌ متمم، علاوه بر دسترسی به این مطلب و سایر بحث‌هایی که تحت عنوان #ایده متمم مطرح می‌شوند، به درس‌های بسیار بیشتری دسترسی پیدا می‌کنید که می‌توانید فهرست آنها را در اینجا ببینید:

 فهرست درس‌های متمم

البته اگر به مطالبی از جنس ایده‌ی متمم علاقه دارید، می‌توانید ابتدا مطالعه‌ی مباحث زیر را در اولویت قرار دهید:

 پرسش‌ها و پاسخ‌ها (دن اریلی)

 مجموعه مطالب ست گادین

  تجربه های ذهنی

 سبک زندگی

آیا تا به حال به بازار ورزش در خانه فکر کرده‌اید؟

در کشور خودمان چه افرادی و چه ایده‌هایی توانسته‌اند از این بازار، ارزش اقتصادی کسب کنند؟

      شما تاکنون در این بحث مشارکت نداشته‌اید.  

     برخی از دوستان متممی که به این درس علاقه مندند:    سعید محمدزاده ، نیما شهروزی ، مهدی پورعلیا ، مژگان پیوندی ، مریم رئیسی

قوانین کامنت گذاری در متمم

31 نکته برای همکاری آیکیا و آدیداس در حوزه ورزش در خانه

  پرطرفدارترین دیدگاه به انتخاب متممی‌ها در این بحث

  نویسنده‌ی دیدگاه : شراره شیری جیان

  بنظرم ایده ورزش در خانه از زمانیکه ویدئو به خانه ها آمد وجود داشت  و افرادی بودند که جلسات ورزشی با تمرینهای متفاوت را روی نوارهای ویدئو ضبط میکردند و بفروش میرساندند. با پیشرفت تکنولوژی این جلسات به روی سی دی و دی وی دی آمد. در همین زمان بود که برنامه های نرم افزاری هم برای "ورزش در خانه" نوشته شد و تا جائیکه به یاد دارم ابتدا سوالاتی را مطرح میکرد و سپس بر اساس وضعیت متقاضی و هدفی که برای خود در چند ماه آینده تعیین کرده ، برنامه های ورزشی ارائه میکرد. در حال حاضر نیز کانالهای محتلفی در تلگرام وجود دارد که مجموعه حرکات ورزشی مناسب برای قسمتهای مختلف بدن را ارائه میکنند که بسیاری از آنها برگرفته از همان فیلمهای آموزشی یا برنامه های نرم افزاری است.

  البته به یاد دارم که حتی در رادیو هم چند دقیقه ای از صبح را به توضیح حرکات ورزشی اختصاص داده بودند و تعداد تکرار را هم میگفتند و یا در تلویزیون برنامه ای برای ورزش در خانه پخش میشد، ولی به عقیده من چون شخص را محدود به زمان خاصی میکرد نمی توانست به اندازه ویدئو یا ابزارهای بعد از آن موفق باشد.

   
  دوست گرامی مشاهده تمرینهای مربوط به این درس، صرفا برای کاربران متمم امکانپذیر میباشد.
  .