Menu


نقاشیهای آبرنگ اگزوپری از شازده کوچولوی خودش


نقاشی های آبرنگ اگزوپری از شازده کوچولوی خودش

همه‌ی ما با شنیدن نام اگزوپری، به یاد شازده کوچولو می‌افتیم. یکی از تاثیرگذارترین داستان‌های کوتاه جهان که به ظاهر برای کودکان نوشته شده، اما آدم بزرگ‌ها (به قول اگزوپری) بیشتر از کودکان، می‌توانند مخاطب آن باشند. قبلاً هم از اگزوپری و نوشته‌هایش در نوشته‌ای تحت عنوان آقای خلبان، صحبت کرده‌ایم.

اگزوپری در کنار خلق شاهکار جاودان خود به نام شازده کوچولو، نقاشی‌های آبرنگ بسیار زیبایی هم برای آن ترسیم کرده که با دیدن آنها، می‌توان ذهنیت او را نسبت به شازده کوچولوی خودش بهتر درک کرد.

این بار پاراگراف فارسی، به یک یا چند پاراگراف اختصاص ندارد. بلکه می‌خواهیم با هم تصاویر اوریجینال آبرنگ ترسیم شده توسط اگزوپری را نگاه کنیم. تصویرسازی همیشه در کنار داستان، معجزه می‌کند. خصوصاً اینکه نویسنده‌ی داستان، خود به تصویرسازی برای داستان خود پرداخته باشد.

thelittleprince_morgan1 thelittleprince_morgan2

thelittleprince_morgan4 thelittleprince_morgan5 thelittleprince_morgan6 thelittleprince_morgan7 thelittleprince_morgan8 thelittleprince_morgan9 thelittleprince_morgan10 نقاشیهای آبرنگ آنتوان سن اگزوپری از شازده کوچولوی خودش

در صورتی که زیر این متن علامت بگذارید که این مبحث مورد علاقه‌ی شماست، متمم مطالب مرتبط با اگزوپری یا مشابه سبک او را بیشتر برای شما نمایش خواهد داد.

      شما تاکنون در این بحث مشارکت نداشته‌اید.  

     برخی از دوستان متممی که به این درس علاقه مندند:    پریا مهمان پذیر ، هادی احمدی ، هومن کلبادی ، Hesamedin ، شیما خضوعی

 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟

قوانین کامنت گذاری در متمم

82 نکته برای نقاشیهای آبرنگ اگزوپری از شازده کوچولوی خودش

  پرطرفدارترین دیدگاه به انتخاب متممی‌ها در این بحث

  نویسنده‌ی دیدگاه : رویا

  شاید براتون جالب باشه که بدونید تقریبا نیم قرن بعد از پرواز بی‌بازگشت اگزوپری، آدم بزرگ‌ها در تقدیر از او، اسکناس50  فرانک فرانسه را با تصویری از چهره سنت اگزوپری و چند تا از نقاشی‌های شازده کوچولوی خودش، چاپ کردند و بعد از آن سکه 100 فرانک فرانسه هم در یادبود او ضرب شد؛ آنتوان روی سکه و شازده پشت سکه...
  آدم بزرگ‌ها عاشق عدد و رقم‌اند...

   
  دوست گرامی مشاهده تمرینهای مربوط به این درس، صرفا برای کاربران متمم امکانپذیر میباشد.
  .