Menu


معرفی کتاب حس برند


حس برند مارتین لیندستروم دکنر بهرام خیری انتشارات بازاریابی

از آنجا که برند و #برندسازی، دانشی بین رشته‌ای محسوب می‌شود، دانشمندان مختلف هر یک با توجه به زمینه‌ی علمی خود، زیرمجموعه‌ای از این دانش را مورد توجه قرار داده‌اند.

یکی از حوزه‌هایی که اخیراً به شدت مورد توجه قرار گرفته، بررسی عوامل حسی روی برند است.

بخشی از هویت برند که در ذهن ما شکل می‌گیرد از طریق حواس به ما منتقل می‌شود: بو، رنگ، طعم، صدا و حتی لامسه، هر کدام بخش‌هایی از هویت یک برند را در ذهن ما می‌سازند.

بی‌دلیل نیست که مرسدس بنز، برای ایجاد صدای لذت‌بخش بسته‌شدن درب خودرو، بودجه‌ی تحقیقاتی می‌گذارد و یا کلاگ، برای اینکه خرد شدن کورن فلکس در زیر دندان، صدای مطبوعی داشته باشد تخقیقات آزمایشگاهی گسترده انجام می‌دهد.

خودروسازها وقت و انرژی جدی برای بوی نو بودن خودرو می‌گذارند تا بوی آن، صرفاً مخلوطی از بوی چرم و چسب و مواد شیمیایی نباشد (در بسیاری از مواقع، این بو تنها حاصل نو بودن و مواد مورد استفاده در تولید خودرو نیست، بلکه حاصل استفاده از عطرهای خاص است).

کتاب Brand Sense نوشته‌ی مارتین لیندستروم، به همت انتشارات بازاریابی و توسط خانم‌ها مریم عبدلی و زهراملازاده اردکلو زیر نظر دکتر بهرام خیری ترجمه شده و برای کسانی که به حوزه‌ی برند و برندسازی علاقمند هستند، می‌تواند مفید باشد.

خلاصه‌ی کوتاه از نسخه انگلیسی کتاب

یک خلاصه ۱۶ صفحه‌ای خوب از کتاب Brand Sense در قالب یک فایل PDF توسط سایت Audio Tech ارایه شده است که مطالعه‌ی آن می‌تواند مفید باشد:

نمایش کامل درس‌ها و بحث‌های متمم، صرفاً برای کاربران متمم انجام می‌شود.

اگر دوست دارید عضو متمم باشید و از درس‌های مختلف مانند #تفکر سیستمی، #شخصیت شناسی، #معرفی و مرور کتابها، #موفقیت، #استعدادیابی، #یادگیری زبان انگلیسی،#خودشناسی و … استفاده کنید،  می‌توانید به سادگی با تعیین نام کاربری و رمز عبور، به جمع کاربران متمم بپیوندید. عضویت متمم به عنوان کاربر آزاد، صرفاً چند ثانیه از وقت شما را می‌گیرد:

 

      شما تاکنون در این بحث مشارکت نداشته‌اید.  

     برخی از دوستان متممی که به این درس علاقه مندند:    رضا نظریانى ، علی فکور ، عاطفه کاشفی کیوان ، احمد عباسی ، مهشید محمدی

ترتیبی که متمم برای خواندن مطالب سری برند و برندسازی به شما پیشنهاد می‌کند:

سری مطالب حوزه برند و برندسازی
 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟

قوانین کامنت گذاری در متمم

10 نکته برای معرفی کتاب حس برند

     
    دوست گرامی مشاهده تمرینهای مربوط به این درس، صرفا برای کاربران متمم امکانپذیر میباشد.
    .