Menu

ثبت نام مالی در گردهمایی توسعه مهارتهای فردی متممی ها

گردهمایی توسعه مهارتهای فردی، یک برنامه یک روزه‌ی اجتماعی - آموزشی از زیرمجموعه‌های برنامه آموزشی گروه متمم است که با هدف آشنایی بیشتر دوستان متممی با یکدیگر و نیز تبادل دانسته‌ها و آموخته‌هایشان، در بیست و ششم مرداد ماه سال جاری برگزار می‌شود.کتاب صفر تا یک نوشته پیتر ثیل – قسمت اول


کتاب از صفر تا یک نوشته پیتر ثیل

برای آشنایی با مفهوم کارآفرینی و خلق ارزش، یکی از بهترین راه‌ها، نشستن پای حرف کسانی است که سهم بزرگی در خلق ارزش در جهان داشته‌اند و اینکه بکوشیم مدل ذهنی آنها را بکاویم و از نگاه و نگرش آنها، درس‌هایی برای خود برگیریم.

همچنانکه همیشه در متمم گفته‌ایم، رفتارها و تصمیم‌های انسانها، در شرایط مختلف زمانی و اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی، تفاوت زیادی با یکدیگر خواهد داشت و یکی از راه‌های مطمئن برای شکست خوردن و باختن، تقلید از رفتار دیگران بدون تحلیل رفتار آنها و بدون تلاش برای درک مدل ذهنی آنهاست.

خوشبختانه بخش معدودی از بزرگان اقتصاد و مدیریت و کسب و کار وجود دارند که به جای گزارش رفتارها و تصمیم‌ها، خود تلاش کرده‌اند تا مدل ذهنی‌شان را برای ما بیان کنند. پیتر ثیل، کارآفرین برجسته‌ی آمریکایی-آلمانی که قبلاً هم از او (تحت عنوان استراتژی و کشف دنیاهای ناشناخته) صحبت کرده‌ایم.

سطر سطر حرفها و دیدگاه‌های او – که عصاره‌ی آموخته‌های او در طی پانزده سال گذشته است- می‌تواند برای علاقمندان به ایجاد تغییرات اثربخش، مورد استفاده قرار گیرد و دانستن حرفهایش برای کسی که علاقمند به حوزه‌ی کارآفرینی است می‌تواند مفید باشد.

مطالب کتاب صفر تا یک، برگرفته از محتوای کلاسی است با عنوان استارتاپ که پیتر ثیل در سال ۲۰۱۲ در دانشگاه استنفورد ارائه  میکرد. هدف او از تدریس در این کلاس، کمک به دانشجویانش بود تا نگاه و چشم اندازشان از مسیر متعارفی که معمولاً متخصصان آکادمیک و اساتید دانشگاهی ترسیم می‌کنند، فراتر برود و بتوانند به آینده ای وسیع تر بیندیشند.

دوست عزیز دسترسی کامل به مطالب مربوط به این بخش ، از طریق ثبت نام به عنوان کاربرویژه امکانپذیر هست

ترتیبی که گروه متمم برای خواندن مطالب سری بوی کاغذ به شما پیشنهاد میکند:

قوانین کامنت گذاری/ ارسال نظرات غیر مرتبط با این مطلب

133 نکته برای کتاب صفر تا یک نوشته پیتر ثیل – قسمت اول

     
    دوست گرامی مشاهده دیدگاههای مربوط به این درس، صرفا برای کاربران متمم امکانپذیر میباشد.
    .