Menu


معرفی استیفن رابینز – مولف مطرح کتابهای مدیریت رفتار سازمانی


استیفن رابینز - نویسنده کتاب مدیریت رفتار سازمانی

اجازه بدهید قبل از بحث در مورد استیفن رابینز و خدمات او به مدیریت رفتار سازمانی،‌ مقدمه‌ای کوتاه را در مورد انواع نویسندگان مرور کنیم.

این مقدمه هم در اینجا و هم در سایر بخش‌هایی که در‌ آنها به معرفی کتابها و نویسندگان می‌پردازیم به کارمان خواهد آمد.

شغل نویسندگی در حوزه‌های غیرداستانی (non-fiction)، برخلاف تصور عموم مردم، شکل‌های بسیار متفاوتی دارد.

نمایش کامل این مطلب برای کاربران آزاد متمم انجام می‌شود. ثبت نام به عنوان کاربر آزاد متمم، سریع و رایگان است و کافی است برای خودتان نام کاربری و رمز عبور تعریف کنید:

ثبت نام   نمونه درسهای کاربر‌‌آزاد

با همه این مقدمات، به سراغ استیفن رابینز می‌رویم که نمونه‌ای از گروه اخیر است:

استیفن رابینز

استیفن رابینز در سال ۱۹۴۳ متولد شده و در دانشگاه آریزونای آمریکا درس خوانده است.

او سابقه فعالیت مدیریتی در شرکت‌های Shell و Reynolds Metal را دارد و همین سابقه باعث شده که محتوای کتابهای او، ضمن حفظ دقت آکادمیک، کاملاً به طعم تجربه و عمل نیز آمیخته باشد.

استیفن رابینز کتابهای متعددی در زمینه مدیریت و رفتار سازمانی تالیف کرده که از جمله آنها می‌توان به مبانی مدیریت، مدیریت رفتار سازمانی، تئوری سازمان، مدیریت انسانها و Decide and Conquer اشاره کرد.

بیش از شش میلیون نسخه از کتابهای او در سراسر جهان فروخته شده و حتی کتابهای دیگری هم که در زمینه مدیریت رفتار سازمانی نوشته شده‌اند و می‌شوند، عموماً تلاش می‌کنند از ساختار ارائه شده توسط او خارج نشوند.

علاقه‌ی شخصی او و مطالعاتش در دوران دانشگاه، بیشتر به بحث مدیریت تعارض و قدرت و سیاست و سیاسی کاری در سازمان‌ها نزدیک بوده و هنوز هم ردپای این علاقه را در نوشته‌ها و تحلیل‌های مدیریتی او می‌توان یافت.

او از سن پنجاه سالگی به صورت جدی‌تر به سراغ مسابقات دو میدانی هم رفته و مدال‌های جهانی متعددی هم در این زمینه کسب کرده است (+).

ما اگر چه در درس مدیریت رفتار سازمانی متمم، از منابع و مراجع متعددی استفاده می‌کنیم، اما طبق سنتی که در جهان رایج است، می‌کوشیم از ساختاری که توسط او رعایت شده، خارج نشویم.

  
  

قوانین کامنت گذاری/ ارسال نظرات غیر مرتبط با این مطلب

3 نکته برای معرفی استیفن رابینز – مولف مطرح کتابهای مدیریت رفتار سازمانی

     
    دوست گرامی مشاهده تمرینهای مربوط به این درس، صرفا برای کاربران متمم امکانپذیر میباشد.
    .