Menu
فایل صوتی آموزشی ۶۰ نکته در مذاکره

مجموعه ای از نکات کاربردی مذاکره که می‌توانند کیفیت مذاکره های ما را بهبود داده و دستاوردهای ما را افزایش دهند
مزیت‌های کسب و کارهای کوچک و نقش آنها در اقتصاد ایران


مدیریت کسب و کارهای کوچک و نقش کسب و کارهای کوچک در اقتصاد ایران

در نقشه راه کارآفرینی و مدیریت کسب و کارهای کوچک، اشاره کرده‌ایم که هر کارآفرینی باید ویژگی‌ها و مشخصه‌ها و پتانسیل‌های کسب و کارهای کوچک را بشناسد و درک کند.

نگاه تحلیل‌گرانه به کسب و کارهای کوچک، باعث می‌شود تا به جای اینکه به اشتباه فکر کنیم که سرنوشت هر کسب و کار کوچکی بزرگ شدن است، برای تحقق پتانسیل‌های کسب و کارهای کوچک بکوشیم.

همان‌طور که قرار نیست همه‌ی کارخانه‌‌هایی که خودرو سواری تولید می‌کنند، پس از رشد، اتوبوس و کامیون تولید کنند، یا تولیدکننده‌ی لباس کودک، پس از رشد، لباس بزرگسال تولید کند، یا یک تئاتر پرطرفدار، پس از آنکه مورد استقبال قرار گرفت، به یک فیلم سینمایی تبدیل شود، سرنوشت هر کسب و کار کوچکی هم الزاماً بزرگ شدن آن (یا بزرگ شدن محصولات و خدماتش)‌ نیست.

آنچه در ادامه می‌بینید، بخشی از پتانسیل‌ها و فرصت‌های کسب و کارهای کوچک است که از یک سو می‌تواند برای کارآفرینان و از سوی دیگر برای سیاست‌گذاران، مفید و مورد استفاده باشد.

طبیعی است که نکات منفی و نقاط ضعف هم وجود دارند و هر وقت از فرصتی حرف می‌زنیم، تهدید‌هایی هم هستند. اما نظر به مغفول‌ماندن نسبی جنبه‌های مثبت کسب و کارهای کوچک، در این درس، فعلاً به جنبه‌های مثبت و فرصت‌ها و نقاط قوت پرداخته‌ایم.

فایل PDF مربوط به نقش کسب و کارهای کوچک در اقتصاد ایران را می‌توانید از طریق لینک زیر دانلود کنید:

دوست عزیز دسترسی کامل به مطالب مربوط به این بخش ، از طریق ثبت نام به عنوان کاربرویژه امکانپذیر هست

 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم

متمم چیست و چه می‌کند؟
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟

ترتیبی که گروه متمم برای خواندن مطالب سری نکات آکادمیک کارآفرینی به شما پیشنهاد میکند:

سری مطالب حوزه نکات آکادمیک کارآفرینی

قوانین کامنت گذاری/ ارسال نظرات غیر مرتبط با این مطلب

19 نکته برای مزیت‌های کسب و کارهای کوچک و نقش آنها در اقتصاد ایران

  پرطرفدارترین دیدگاه به انتخاب متممی‌ها در این بحث

  نویسنده‌ی دیدگاه : نیلوفر کشاورز

  بعد از خوندن مطلب اين نكته بنظرم اومد كه گاهي ما بلند پروازي ها ، يا بهتر بگم جاه طلبي هاي خودمون براي بزرگ و بزرگتر شدن( صرفا نه از نظر كيفي،بلكه بيشتر ابعاد دهن پر كن) رو بحساب نياز واقعي كسب و كارمون براي بزرگ شدن مي ذاريم.اين حالت رو هم در كسب و كار قبلي خودم تجربه كردم. من توي ارائه و فروش چند كالا قوي بودم و شبكه سازي هاي خوبي براي اونها انجام داده بودم. حاشيه سود مطلوبي داشت.خيلي از مشتريان هم من رو با اون چند كالا مي شناختن. اما درست از زماني كه تصميم گرفتم تعداد بيشتري كالاي مورد تقاضا رو به سبد فروشم اضافه كنم، مشكل شروع شد. تعداد بيشتر شده بود ،اما الزاما به معناي رضايت بيشتر مشتري هاي قبلي من نبود. بعضي از كالاهاي جديد حتي اونها رو ناراضي كرده بود و به دليل تعداد بالا فرصت موشكافي روي هر محصول و كسب اطلاعات كامل فني اون نداشتم.
  نمي خوام بگم آدم بايد هميشه هموني كه هست باشه ولي هر گونه توسعه، بهبود و يا بزرگ شدني در كسب و كار بايد هوشمندانه و همراه با تحليل باشه و گرنه تبديل به شمارش معكوس اون كسب و كار ميشه.

   
  دوست گرامی مشاهده تمرینهای مربوط به این درس، صرفا برای کاربران متمم امکانپذیر میباشد.
  .