Menu


فایل صوتی درباره مهارت یادگیری -قسمت دوم: چند نکته‌ تکنیکی


چند نکته تکنیکی درباره هنر یادگیری

در فایل صوتی قبلی درباره هنر یادگیری، نکاتی ساده و مهم اما کلی در مورد یادگیری را با هم مرور کردیم. توضیح دادیم که مهارت یادگیری بیش از هر چیز، مهارت فراموش کردن آموخته های قبلی است. همچنین هنر اصلی در یادگیری، این است که بر اساس آنچه می‌آموزیم، دانسته‌های قبلی خودمان را ارزیابی کنیم و نه اینکه بر اساس دانسته‌های قبلی، تصمیم بگیریم که چه چیزی را تایید و چه چیزی را انکار کنیم.

اما آنچه در این فایل صوتی مورد بررسی قرار می‌گیرد، کمی متفاوت است و در آن بیشتر به مرور برخی نکات کاربردی برای افزایش یادگیری پرداخته شده است. این فایل که حدود بیست و پنج دقیقه زمان دارد، ادامه هم خواهد داشت…این فایل صوتی سی دقیقه‌ای رامی‌توانید از طریق لینک زیر دانلود کنید:

لینک دانلود فایل صوتی درباره هنر یادگیری (قسمت دوم)

سایر فایل‌های مربوط به رادیو متمم را می‌توانید از محل آرشیو رادیو متمم دانلود کنید.

 
 

ترتیبی که گروه متمم برای خواندن مطالب سری مهارت یادگیری به شما پیشنهاد میکند:

قوانین کامنت گذاری/ ارسال نظرات غیر مرتبط با این مطلب

88 نکته برای فایل صوتی درباره مهارت یادگیری -قسمت دوم: چند نکته‌ تکنیکی

  تمرین برتر به انتخاب متممی ها در این درس (تا این لحظه)

  نویسنده تمرین : زهره

  متن تمرین :

  سلام
  اگر اشکالی ندارد من توضیحات بیشتری راجع سوال جناب حمید بدهم که در انتهای کامنتشان پرسیده اند. (این نظر کاملا شخصی و غیر کارشناسی است )
  من زمانیکه تازه با متمم اشنا شده بودم صادقانه بگویم خیلی ذوق داشتم و همه اش با خودم میگفتم همه مطالب متمم را میخوانم بلا استثناء..(از نظر من متمم به لحاظ محتوا در طبقه محتوای ناب و طلایی قرار میگیرد)در واقع نسبت به مطالب متمم حریص شده بودم
  یک ماه اینطور بود ولی ذوق من کمتر شد .نه به خاطر اینکه متمم مثل یک ماه قبل نبود ،بلکه به خاطر اینکه با سوال جدیدی روبرو شدم .بر فرض همه را بخوانم و از بر کنم اینکه این همه داده و اطلاعات و محتواهای عالی را چگونه کاربردی و استفاده کنم ؟؟؟

  همیشه در همه قرنها ما انسانها نسبت به بعضی مسایل و چیزهای اطرافمان حریص میشویم .گاهی به تکنولوژی گاهی به ثروت گاهی به مقام و کشور گشایی ...
  این قرن اینطور شده نسبت به اطلاعات و داده ها حریص شده ایم و دانشمندانش هم در پی اختراع پروتیین دانش هستند که با تزریق این پروتیین میلیونها یا میلیاردها داده وارد مغز میشود .
  اما همین الان هم که بخواهیم حسابش را کنیم مغز ما پر از داده های بلا استفاده و غیر کاربردی است .پس چرا تلاش نکنیم برای اینکه اینها را کاربردی و عملی کنیم و اطلاعات خام شوند بخشی از تجارب و مهارتهای ما ؟

   
  دوست گرامی مشاهده تمرینهای مربوط به این درس، صرفا برای کاربران متمم امکانپذیر میباشد.
  .