Menu


زیر ذره بین: داستان تتریس


داستان تتریس

اگر به خاطر داشته باشید، در داستان قبلی زیر ذره بین متمم، به ماجرای آرکتایپ فروشنده پرداختیم. این بار قصد داریم به مرور داستان تتریس بپردازیم. بعید است که کسی با فضای بازی‌های دیجیتال آشنا باشد و بازی تتریس را نشناسد. این بازی برای نخستین بار در سال ۱۹۸۴ توسط الکسی پاژینتوف طراحی و تولید شده و امروز شهرت جهانی دارد.

تتریس هم امروز یک شرکت بزرگ قدرتمند در آمریکاست که درآمد خوبی هم دارد و با شرکت‌های مختلف هم همکاری دارد. کمتر موردی را می‌توان مانند بازی تتریس مشاهده کرده که روی انواع پلتفرم‌ها طراحی و عرضه شده باشد.

ماجرای کامل داستان تتریس را می‌توانید در اینجا بخوانید. داستانی که البته جنبه‌های تاریک و مبهم زیادی دارد و بعید است در آینده هم گره از اسرار آن گشوده شود:

      شما تاکنون در این بحث مشارکت نداشته‌اید.  

     برخی از دوستان متممی که به این درس علاقه مندند:    آراز امیری ، بهرام درویش ، آذین شریفی ، sh.fotoohi ، مائده

قوانین کامنت گذاری در متمم

11 نکته برای زیر ذره بین: داستان تتریس

  پرطرفدارترین دیدگاه به انتخاب متممی‌ها در این بحث

  نویسنده‌ی دیدگاه : گروه متمم

  امیدوار هستیم که بیشتر از پیش فرصت کنید که برای تتریس و بازی‌های مشابه وقت بگذارید.

  زمانی خواسته ی بسیاری از ما این بود که کمتر درگیر بازی‌های دیجیتال بشویم. اما این روزها، بازی‌های دیجیتال کم خاصیت مانند وایبر و واتزاپ و اینستاگرام، نشان داده‌اند که بهتر است به همان دوران بازی ‌های دیجیتال بازگردیم.

  شاید برایتان جالب باشد که تحقیقات گسترده‌ای در مورد اثرات تتریس روی مغز انجام شده که تقریباً تمام آنها، تاکید دارند که این بازی (یا این چنین بازی‌هایی) می‌توانند قدرت تجسم فضایی را افزایش داده و مشخصاً روی لایه‌ی کورتکس مغز تاثیر بگذارند:
  http://www.biomedcentral.com/1756-0500/2/174/abstract
  http://mindmodeling.org/cogsci2013/papers/0319/paper0319.pdf
  http://www.mrn.org/files/news/TetrisBrainStudy_083109.pdf

  اما شاید جالب‌تر از همه، گزارش منتشر شده توسط Scientific American‌ باشد که در مورد تاثیر تتریس روی گروه بیماری‌های PTSD یا اختلال تنش پس از سوانح و رویدادها انجام شده است:
  https://www.scientificamerican.com/article/tetris-shown-to-lessen-ptsd-and-flashbacks/

   
  دوست گرامی مشاهده تمرینهای مربوط به این درس، صرفا برای کاربران متمم امکانپذیر میباشد.
  .