Menu
فایل صوتی آموزشی ویژگی‌‌های انسان تحصیل‌کرده

مسیرِ تبدیل شدن به یک انسان فرهیخته چیست و در این راه، باید به چه نکاتی دقت کنیم؟
مدیریت پروژه های کوچک با کدام نرم افزارها؟


مدیریت پروژه

مدیریت پروژه های کوچک و ایجاد فضا برای تعامل بین مدیریت و اعضای تیم در این پروژه ها، همیشه از جمله مشکلات شرکتهای جوان بوده است. در تیمهای کوچک این تعامل ممکن است صرفاً به تقسیم فعالیت‌ها و وظیفه‌ها محدود شود. اما در شرکت‌های کمی بزرگتر، عملاً شکلی از مدیریت پروژه را به خود می‌گیرد.

معمولاً شرکت‌های بزرگ و قدرتمند، نرم‌افزارهای قدرتمند و گرانقیمتی را برای مدیریت پروژه و هماهنگی و تبادل اطلاعات داخلی خریداری می‌کنند. اما شرکت‌های کوچک با سرویس‌های ایمیل رایگان یا ارزان و همینطور استفاده از نرم‌افزارهایی مانند Outlook، تبادل نامه‌ها و مکاتبات را انجام داده و برای هماهنگی و مدیریت پروژه ها، خود را از نرم افزارهای اتوماسیون اداری بی‌نیاز می‌کنند.

اما در فرهنگ ما، برای تقسیم وظایف و ارجاع کارها و تفویض اختیار و مدیریت پروژه ها، کمتر از راهکارهای آنلاین عمومی استفاده می‌شود. در این درس برای شما فهرستی از مهم‌ترین و معتبرترین راهکارهای رایگان برای مدیریت فرایندها و وظیفه های سازمانی  و پیگیری کارها و ایجاد فضای تعامل و گفتگو بین کارکنان، تنظیم کرده‌ایم.

در تمام این سرویس‌ها، اعضای تیم یا شرکت می‌توانند فعالیت‌ها و وظایف را بین خود تقسیم کرده و به یکدیگر ارجاع داده و پیگیری نمایند و همچنین فایل‌ها را بین خود به اشتراک بگذارند. تفاوت سرویس ها در میزان خدمات رایگان آن‌ها به کاربران است. البته عموم آنها زیرساخت در حد تعامل بین چند ده نفر را به صورت رایگان ارائه می‌دهند و بعید است برای کارهای روزمره یک سازمان در حد چند ده نفر، به پرداخت هزینه وادار شوید.

راهکار اول – برای مدیریت پروژه های کوچک خود از سرویس Asana استفاده کنید. برای استفاده از این سرویس داشتن یک ایمیل از سرویس Gmail کافی است. شرکت‌هایی مثل Dropbox و مجموعه‌هایی مثل ویرجینیا تک و Pinterest از خدمات آسانا استفاده می‌کنند.

Asana Project Management

راهکار دوم – از خدمات Trello استفاده کنید. این سرویس به همراه برنامه‌های رایگان اندروید و iOS ارائه می‌شود و می‌توانید کارهایی که به همکاران و کارکنان خود ارجاع داده‌اید را به سادگی از روی موبایل و تبلت نیز پیگیری کنید. برای یادگیری اولیه ایده‌ی Trello می‌توانید به این سایت مراجعه کنید.

Trello Project Management

دوست عزیز دسترسی کامل به مطالب مربوط به این بخش ، از طریق ثبت نام به عنوان کاربرویژه امکانپذیر هست

تمرین:

چه راهکارهای دیگری می‌شناسید که بتوان آنها را به فهرست راهکارهای مناسب برای مدیریت پروژه های کوچک افزود؟

  شما تاکنون در این بحث مشارکت نداشته‌اید.

برخی از دوستان متممی که به این درس علاقه مندند: پیام , شیما , مصطفی کریمیان , محمد_خرمی , میلاد فریدنی

ترتیبی که متمم برای خواندن مطالب سری مدیریت پروژه های کوچک به شما پیشنهاد می‌کند:

سری مطالب حوزه مدیریت پروژه های کوچک
 
برخی از سوالهای متداول درباره متمم
متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟

قوانین کامنت گذاری/ چرا دیدگاه من منتشر نشده است؟

50 نکته برای مدیریت پروژه های کوچک با کدام نرم افزارها؟

  پرطرفدارترین دیدگاه به انتخاب متممی‌ها در این بحث

  نویسنده‌ی دیدگاه : علیرضا توکلی

  با سلام،
  پیشنهاد من استفاده از نرم افزار Taskulu هستش.
  Taskulu رو چند تا از بچه های ایرانی باسواد درستش کردن و اتفاقا 2 هفته قبل هم توی forbes به عنوان نمونه ای از توانمدی ایرانیها توی حوزه software development بهش اشاره شده بود.
  من خودم پروژه هام و از طریق این نرم افزار پیگیری میکنم و باید اعتراف کنم که به لحاظ سادگی کاربری فوق العاده است.
  همینطور قابلیت سینک شدن با خیلی چیزها از جمله dropbox, google drive, google calender و... رو داره و همینطور شما میتونید پروژه ای که داخل  Trello دارید رو هم مستقیما وارد این برنامه کنید.
  به لحاظ پاسخگویی هم این سامانه فوق العاده است، برای خود من بارها پیش اومده که پیشنهادی رو مطرح کردم و در کمترین زمان ممکن بازخورد گرفتم و اون ویژگی ای که بهش اشاره کرده بودم توی سامانه اضافه شده.
  نکته قابل توجه دیگه در مورد این نرم افزار جهت گیری جهانی اون هست، بچه های Taskulu کاملا بین المللی فکر میکنن و همین الان هم بیشترین مخاطبانشون خارج از کشورن و به نظرم میتونن الگوی خوبی باشن برای ما که به جای قربانی شدن و تبدیل شدن به بازار مصرفی کشورهای دیگه، بتونیم بهره برداری درستی از ساز و کارهای موجود در اقتصاد آزاد داشته باشیم.

   
  دوست گرامی مشاهده تمرینهای مربوط به این درس، صرفا برای کاربران متمم امکانپذیر میباشد.
  .