Menu


روبات های نویسنده (یک تجربه ذهنی)


روباتهای نویسنده

ما در مجموعه درس‌های تجربه های ذهنی می‌کوشیم با تصور محیط‌ها و مسئله‌های مختلف – که الزاماً در دنیای بیرون محقق نشده‌اند یا نمی‌شوند – قدرت درک و تحلیل ذهن خود را افزایش دهیم.

این بار یک تجربه ذهنی مرتبط با نوشتن و نویسندگی برای شما طراحی کرده‌ایم.

شاید اصطلاح NLG یا Natural Language Generation (تولید زبان طبیعی) را پیش از این هم شنیده باشید.

NLG یکی از زیرمجموعه‌های هوش مصنوعی است و متخصصان این رشته می‌کوشند الگوریتم‌ها و ماشین‌هایی طراحی کنند که بتوانند خروجی مشابه نوشته‌ها / گفته‌های انسان داشته باشند.

این تلاش‌ها که طی چند دهه‌ی گذشته ادامه داشته در حال حاضر هم، دستاوردهای ارزشمندی داشته که دستیارهای صوتی گوگل و سیستم Siri در iOS نمونه‌هایی از آن‌هاست.

اما هنوز تا زمانی که خروجی ماشین از نوشته و گفته‌ی انسان قابل تشخیص نباشد، فاصله داریم.

محدودیت در دسترسی به این درس

این درس برای کاربران آزاد فعال و کاربران ویژه متمم به صورت کامل نمایش داده می‌شود. اگر انواع کاربران متمم را نمی‌شناسید، می‌توانید به صفحه‌ی زیر مراجعه کنید:

برای ثبت‌نام در متمم یا کسب اطلاعات بیشتر بیشتر درباره‌ی درس‌ها هم می‌توانید از گزینه‌های زیر استفاده کنید:

ثبت‌نام | اطلاعات بیشتر     فهرست درس‌های متمم

      شما تاکنون در این بحث مشارکت نداشته‌اید.  

     برخی از دوستان متممی که به این درس علاقه مندند:    محمود آگاه ، حسن پیوسته گر ، مصطفی خوش خلق ، آزاده ناصرهلالی ، محسن سعیدی پور

ترتیبی که متمم برای خواندن مطالب سری چالش نوشتن به شما پیشنهاد می‌کند:

سری مطالب حوزه چالش نوشتن

قوانین کامنت گذاری در متمم

53 نکته برای روبات های نویسنده (یک تجربه ذهنی)

  پرطرفدارترین دیدگاه به انتخاب متممی‌ها در این بحث

  نویسنده‌ی دیدگاه : معصومه شیخ مرادی

  تفاوت انسان و ربات متممی:

  سیر پیشرفت: از روی کامنت های یک انسان متممی می توانیم سیر تغییر و پیشرفت او را ببینیم. و احتمالا در یک ربات این تغییرات کمتر دیده شود. روند تغییرات یک ربات یا احتمالا ثابت است یا اینکه بسیار زیاد است.

  کلام طنز: حس میکنم ربات ها کمتر بتوانند دارای کلام طنز باشند.

  حدیث نفس(تجربه): انسان ها از تجربیات خود حرف میزنند که ممکن است برای ما بکر و تازه باشد اما ربات ها مجموعه ای از تجربیات دیگران را گردآوری می کنند و احتمالا دارای نفس نیستند:) انسانها مجموعه ای از شکست ها و پیروزی ها هستند و کلام کاربردی تری دارند.

  سیر مطالعاتی: به نظرم آنها که ربات نیستند سیرمطالعاتی مشخصی دارند و پای هر درسی کامنت نگذاشته اند و یا مطالعات چریکی نداشته اند.

  گسست های زمانی: انسانها ممکن است گاهی بنا به هر دلیلی حضور کمرنگی داشته باشند بیماری، افسردگی، ازدواج، مرگ و... اما احتمالا ربات ها همیشه و در هر ساعتی هستند.

  تعداد کامنت ها: احتمالا تعداد کامنت هایی که یک ربات می گذارد سر به فلک بکشد و از حد و توان یک انسان خارج باشد از روی تعداد کامنت ها هم میتوان ربات ها را تشخیص داد.

   

   
  دوست گرامی مشاهده تمرینهای مربوط به این درس، صرفا برای کاربران متمم امکانپذیر میباشد.
  .