Menu


تفاوت فرصت طلبی و ایجاد ارزش واقعی در چیست؟ – درس ۲


ارزش آفرینی

در درس اول ارزش آفرینی، برخی پرسش‌های مطرح شده درباره ارزش را بررسی کردیم. شاید برای شما سوال شده باشد که چرا روی «تعریف مفهوم ارزش» تا این حد صبر کرده‌ایم. هنوز هم به بهانه‌های مختلف به سراغ آن می‌رویم و آن را به بحث می‌گذاریم.

اکثر اندیشمندان بزرگ مدیریت طی دهه‌ی اخیر، روی این واژه تمرکز زیادی داشته‌اند. شاید مهم‌ترین دلیل هم، این باشد که «استراتژی یک کسب و کار»، «ساختار یک شرکت و سازمان»، «تصمیم‌گیری در مورد ورود به یک بازار یا خروج از آن»، برنامه‌ریزی الگوی بازاریابی و پیامهای تبلیغاتی، هویت برند و همه‌ی واژه‌ها و مفاهیم مهم مدیریت که در آینده به آنها می‌پردازیم، عملاً تابع تعریفی هستند که از «ارزش» انجام می‌شود. تفاوت سازمان های موفق و ناموفق، در بسیاری از موارد، ناشی از نگاه متفاوتی است که مدیران یا مالکان آنها به مفهوم ارزش آفرینی داشته‌اند.

در مورد ارزش، دو سوال مهم باقیمانده است که اینجا آنها را مرور می‌کنیم:

بهتر نیست بگوییم ارزش هر چیزی است که مردم حاضر باشند برای آن پول بدهند؟ مستقل از اینکه این کار، اخلاقی یا غیراخلاقی، قانونی یا غیرقانونی باشد؟ چرا مفهوم ارزش را به بهتر شدن زندگی مردم ربط داده‌ایم؟

در مورد سوال فوق،ابتدا باید این واقعیت را  بپذیریم که تعداد زیادی از کسب و کارهای دنیا، که گردش مالی خوبی هم دارند، الزاماً برای بهبود کیفیت زندگی مردم ایجاد نشده‌اند.

اما بسیار موفق هستند و خوب هم رشد کرده‌اند.

شاید به همین دلیل است که در دهه‌های گذشته، هر نوع کاری که نهایتاً به خلق درآمد و پول تبدیل می‌شد، کسب و کار در نظر گرفته می‌شد و ارزش،‌ کاملاً به صورت ریال، محاسبه و اعلام می‌شد.

دوست عزیز دسترسی کامل به مطالب مربوط به این بخش ، از طریق ثبت نام به عنوان کاربرویژه امکانپذیر هست

 
 

ترتیبی که گروه متمم برای خواندن مطالب سری ارزش آفرینی به شما پیشنهاد میکند:

قوانین کامنت گذاری/ ارسال نظرات غیر مرتبط با این مطلب

113 نکته برای تفاوت فرصت طلبی و ایجاد ارزش واقعی در چیست؟ – درس ۲

     
    دوست گرامی مشاهده دیدگاههای مربوط به این درس، صرفا برای کاربران متمم امکانپذیر میباشد.
    .