Menu
فایل صوتی آموزشی ویژگی‌‌های انسان تحصیل‌کرده

در "ویژگیهای انسان تحصیل‌کرده"، مسیرِ تبدیل شدن به یک انسان فرهیخته را مرور می‌کنیم
فایل صوتی :مبانی و مفاهیم تفکر سیستمی


رادیو توسعه مهارتهای فردی - متمم

تفکر سیستمی و اهمیت آن، قبلاً هم در متمم مورد بحث قرار گرفته است. در این فایل صوتی چهل و سه دقیقه‌ای، مفهوم تفکرسیستمی و تاثیر آن درحوزه زندگی  شخصی و شغلی به عنوان یکی از زیربنایی ترین مفاهیم اقتصاد و مدیریت در یکی از برنامه های  رادیو اقتصاد با حضور محمدرضا شعبانعلی مطرح شده است. همچنین در لابه لای بحث ،تلاش شده است که با مرور مثال‌های مختلف، دلایل نیاز به آشنایی با این حوزه‌ی فکری، واضحتر و روشن تر گردد.

 این فایل برای کسانی که مطالعه درس تفکر سیستمی را  هنوز آغاز نکرده‌اند،به عنوان پیشنیاز شروع درس مفید خواهد بود.


این فایل صوتی چهل و سه دقیقه‌ای رامی‌توانید از طریق لینک زیر دانلود کنید:

لینک دانلود فایل صوتی فوق درباره تفکر سیستمی

سایر فایل‌های مربوط به رادیو متمم را می‌توانید از محل آرشیو رادیو متمم دانلود کنید.

  شما تاکنون در این بحث مشارکت نداشته‌اید.

برخی از دوستان متممی که به این درس علاقه مندند: آسیه م , ژاله شریفی , نوید سلطان پور , احمد بیگدلی , سمیرا ح

ترتیبی که متمم برای خواندن مطالب سری تفکر سیستمی به شما پیشنهاد می‌کند:

سری مطالب حوزه تفکر سیستمی
 
برخی از سوالهای متداول درباره متمم
متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟

قوانین کامنت گذاری/ چرا دیدگاه من منتشر نشده است؟

86 نکته برای فایل صوتی :مبانی و مفاهیم تفکر سیستمی

  پرطرفدارترین دیدگاه به انتخاب متممی‌ها در این بحث

  نویسنده‌ی دیدگاه : آیدا کریمی

  کلمه میکرو اکشن رو که آقای شعبانعلی تعریف کردن و مثالی رو که در مورد حفظ کردن لغات انگلیسی(مثلا 5 لغت در روز ) زدن ، من رو یاد کتاب اثر مرکب آقای دارن هاردی انداخت. خلاصه این کتاب در یک جمله:

  انجام مستمر کارهای کوچک (میکرو اکشنها) در طول زمان منجر به نتایج بزرگ و تفاوتهای بنیادین می شوند. این کتاب برای درک مفوم اثر مرکب، سه دوست رو با شرایط یکسان مثال میزنه که از یک نقطه مشترک یکسری از کارهای مشخص رو انجام می دن.اولی به تکرار کارهای همیشگی ادامه میده و شاکی هست که چرا هیچ چیز تغییر نمیکنه.دومی تغییرات مثبت کوچک و به ظاهر بی اهمیتی رو شروع می کنه. مثلا 10 ص مطالعه در روز،30 دقیقه پیاده روی در روز،گوش دادن به یک فایل آموزشی در روز. سومی چند انتخاب بد انجام میده ،روزانه زمان بیشتری رو صرف تماشای تلویزیون می کنه،هفته ای یک نوشیدنی الکلی را به برنامه غذایی اش اضافه می کنه،غذاهای پرچرب و پر کالری بیشتری مصرف می کنه.

  در آخر ماه پنجم هیچ تفاوت مشهود و محسوسی بین این سه نفر نیست و هر سه مشغول انجام فعالیتها هستند.ولی حدود ماه بیست و پنجم تفاوتهای آشکار و واقعا قابل اندازه گیری نمایان شدند.در انتهای ماه بیست و هفتم تفاوتهای بزرگ و فاحشی رخ داده و در ماه سی و یکم تفاوتها تکان دهنده و شگفت انگیز است. اولی همان جایی بود که دو سال ونیم پیش هم در آنجا قرار داشت، جز اینکه حالا از زندگی شاکی تر است.دومی آراسته و خوش اندام است، هزار ساعت از وقت خود را روی مطالعه و گوش دادن فایل آموزشی جهت پیشرفت شخصی سرمایه گذاری کرده و با استفاده از دانش خود ترفیع شغلی گرفته، حقوق اش بیشتر شده و روابطی گرم و صمیمیانه با همسرش دارد.سومی با خوردن غذاهای چرب و اضافی شبها بدخواب شده و بدخلق می شود . در نتیجه روی عملکردش در محیط کار اثر می گذارد و موجب نارضایتی خود و رئیسش می شود.چاقی باعث می شود اعتماد به نفس خود را از دست داده و منزوی شود در نتیجه روابطش با همسرش نیز سرد می گردد و ....

   

   
  دوست گرامی مشاهده تمرینهای مربوط به این درس، صرفا برای کاربران متمم امکانپذیر میباشد.
  .