Menu

خبرها

وزیر ارتباطات روسیه اعلام کرد که بیت‌کوین هرگز در این کشور قانونی نخواهد شد.

سایت‌های مرتبط با بیت‌کوین از سال ۲۰۱۵ در این کشور مسدود شده‌اند. وزارت مالی و دارایی روسیه قبلاً اعلام کرده بود قصد دارد محدودیت بیت‌کوین را حذف کند. اما وزیر ارتباطات روسیه اخیراً اعلام کرد که چنین وعده‌ای هرگز عملی نخواهد شد. بسیاری از کشورها در مورد بیت‌کوین و سایر پول‌های رمزنگاری شده، هنوز تصمیم قطعی نگرفته‌اند و ظاهراً اختلاف نظر بین سیاستمداران و خط مشی‌گذاران در این زمینه زیاد است (+)

دو سال پیش هنگامی که ناسا اعلام کرد به طور قطع بر روی سطح مریخ، آب مشاهده شده است، بسیاری از رسانه‌های دنیا به نشر و بررسی این خبر و تحلیل آن پرداختند. خصوصاً اینکه مریخ همیشه پیوندی شگفت‌انگیز با داستان‌های علمی تخیلی داشته است. اما بر اساس مطالعاتی که اخیراً منتشر شد، این جریان‌ شن‌های روان بر سطح مریخ بوده که اشتباهاً به عنوان آب تشخیص داده شده است (+).

شرکت Lyft که رقیب اوبر است (و خدمات شرکت‌هایی مثل اسنپ و تپسی مشابه آنهاست) از دولت کالیفرنیا مجوز گرفت تا ماشین‌های بدون راننده‌ی خود را در خیابان‌های این ایالت تست کند. قبلاً هم شرکت‌هایی مانند جنرال موتورز و فورد چنین مجوزهایی را دریافت کرده‌اند. یکی از شرط‌های مهم در اعطای این مجوزها آن است که بخشی از اطلاعات نهایی تست‌ها و آزمایش‌ها در اختیار پلیس قرار گیرد. به عنوان مثال شرکت‌ها باید اعلام کنند که در طول سال خودروهایشان چند کیلومتر رانندگی کرده‌اند و در این مدت، چند بار کارشناسان مجبور شده‌اند کنترل را از سیستم اتوماتیک بگیرند و خودشان به هدایت خودرو بپردازند (+).