Menu


جمله‌های روزانه متمم | بخش چهارم


جمله های روزانه متمم

در گذشته، متمم به صورت روزانه جمله‌هایی را منتشر می‌کرد و در اختیار دوستان متممی قرار می‌داد.

ما در حال حاضر،‌ بعضی از این جمله‌ها را در قالب #دعوت به گفتگو مطرح می‌کنیم و به بحث می‌گذاریم، اما همه‌ی جمله‌ها مناسب بحث و گفتگو نیستند (بعضی از آن‌ها جمله‌های زیبایی هستند که تقابل دیدگاه‌ها حول‌شان شکل نمی‌گیرد).

تا کنون سه بخش از آرشیو جملات را منتشر کرده‌ایم (بخش اول، بخش دوم و بخش سوم) و با توجه به استقبال دوستان متممی از انتشار این آرشیو، قصد داریم به تدریج همه‌ی جمله‌ها و عکس‌نوشته‌های آرشیوی را منتشر کنیم.

آن‌چه در ادامه می‌آید بخش چهارم آرشیو جمله‌های روزانه است:

      شما تاکنون در این بحث مشارکت نداشته‌اید.  

     برخی از دوستان متممی که به این درس علاقه مندند:    Zeinab Ghadiri ، دریا کمایی ، سامان عزیزی ، امیرجواهری ، سروش

قوانین کامنت گذاری در متمم

18 نکته برای جمله‌های روزانه متمم | بخش چهارم

  پرطرفدارترین دیدگاه به انتخاب متممی‌ها در این بحث

  نویسنده‌ی دیدگاه : امیر جافری

  «در گذشته جدی ترین رقیبهای شما، آنهایی بودند که شانه به شانه تان فعالیت می کردند اما امروز مهم ترین رقیبان تان کسانی هستند که تولد و رشد را به تازگی آغاز کرده اند.»

                                                                                                                             پاول آلن

   

  به نظرم رسید که یه داستان جالب و آموزنده به این جمله زیبا اضافه کنم.

  روزگاری بلاک باستر BLOCKBUSTER با ۹۰۰۰ شعبه در سراسر جهان بزرگترین اجاره دهنده و فروشنده نوارها و سی دی های فیلم و بازی بود. شاید سال ۲۰۰۰ وقتی مدیرعامل شرکت نوپای نتفلیکس روبه روی مدیرعامل شرکت بلاک باستر قرار گرفت و بهش پیشنهاد فروش نتفلیکس در ازای یک رقم ناچیز رو داد، منطقی به نظر می رسید که به این شرکت نوپا با مدل کسب و کار متفاوتش بخندن و از دفترشون بیرونش کنن. اما این حرکت منطقی اشتباه کشنده ای برای بلاک باستر بود و این رقیب نوپا قرار بود برای اونا یه فاجعه باشه و در رقابتی شدید اونارو از میدون خارج کنه، امروز آخرین فروشگاه باقی مانده از کمپانی بزرگ بلاک باستر با فروش تی شرت و لباس با آرم بلاک باستر داره آخرین زورشو می زنه که محو نشه، در حالی که نتفلیکس با حدود ۲۰۰ میلیون کاربر فعال در سراسر دنیا و میلیاردها دلار درآمد سالانه، روز به روز در حال توسعه است.

   
  دوست گرامی مشاهده تمرینهای مربوط به این درس، صرفا برای کاربران متمم امکانپذیر میباشد.
  .