Menu


جمله‌های روزانه متمم | بخش هشتم


جمله های روزانه متمم

در گذشته، متمم به صورت روزانه جمله‌هایی را منتشر می‌کرد و در اختیار دوستان متممی قرار می‌داد.

ما در حال حاضر،‌ بعضی از این جمله‌ها را در قالب #دعوت به گفتگو مطرح می‌کنیم و به بحث می‌گذاریم، اما همه‌ی جمله‌ها مناسب بحث و گفتگو نیستند (بعضی از آن‌ها جمله‌های زیبایی هستند که تقابل دیدگاه‌ها حول‌شان شکل نمی‌گیرد).

تا کنون چند بخش از آرشیو جملات را منتشر کرده‌ایم (بخش اول، بخش دوم، بخش سوم، بخش چهارم، بخش پنجم، بخش ششم و بخش هفتم) و با توجه به استقبال دوستان متممی از انتشار این آرشیو، قصد داریم به تدریج همه‌ی جمله‌ها و عکس‌نوشته‌های آرشیوی را منتشر کنیم.

آن‌چه در ادامه می‌آید بخش هشتم آرشیو جمله‌های روزانه است:

پیشنهاد عضویت در متمم

دوست عزیز.

شما با عضویت رایگان به عنوان کاربر آزاد متمم (صرفاً با تعیین نام کاربری و کلمه‌ی عبور) می‌توانید به حدود نیمی از چند هزار درس متمم دسترسی داشته باشید.

همچنین در صورت تمایل، با پرداخت هزینه عضویت، به همه‌ی درس‌های متمم دسترسی خواهید داشت. فهرست برخی از درس‌های مختص کاربران ویژه متمم را نیز می‌توانید در اینجا ببینید:

 فهرست درس‌های مختص کاربران ویژه متمم

البته از میان درس‌های مطرح شده، شاید بهتر باشد ابتدا مطالعه‌ و بررسی مباحث زیر را در اولویت قرار دهید:

دوره MBA

فنون مذاکره | تصمیم گیری

تحلیل رفتار متقابل | پرورش تسلط کلامی

افزایش عزت نفس | چگونه شاد باشیم

      شما تاکنون در این بحث مشارکت نداشته‌اید.  

     برخی از دوستان متممی که به این درس علاقه مندند:    محمدرضا رحیمی ، مژگان پیوندی ، ارغوان ، بهمن محمدی ، کامران رضوان خو

قوانین کامنت گذاری در متمم

23 نکته برای جمله‌های روزانه متمم | بخش هشتم

  پرطرفدارترین دیدگاه به انتخاب متممی‌ها در این بحث

  نویسنده‌ی دیدگاه : مسعود پایمرد

  تراژدی مشترک هنرمندان و دانشمندان بزرگ این است که آن‌ها انسان‌های معمولی را می‌ترسانند. «لورن آیزلی»

  به نظرم ردپای این جمله رو می‌تونیم در صفحات بسیاری از کتاب تاریخ ببینیم: انسان‌های معمولی زیادی که رو در روی هنرمندان و دانشمندان بزرگ ایستادن. یکی از مشهورترین نمونه‌هاش احتمالا داستان گالیله‌س که گمونم همه‌ی ما شنیده باشیم.

  ولی چرا این اتفاق می‌افته؟

  من فکر می‌کنم دلیل این رو در رویی، اینه که انسان‌های معمولی، برخلاف هنرمندان و دانشمندان بزرگ که پیشرو و نوگرا هستن، محافظه‌کارن. 

  انسان‌های معمولی از وضعیت موجود، آن‌چه که دارند و آن‌چه که هستند رضایت مندند و به نظرشون هر تغییری اوضاع رو سخت و خراب می‌کنه. در صورتی که هنرمندان و دانشمندان بزرگ، به دنبال این هستند که با ایجاد تغییرات و انجام اصلاحات، جهان رو تبدیل به جای بهتری برای زندگی کنن.

  تقابل این دو دیدگاه، در نهایت باعث درگیری میشه و در بسیاری از اوقات هم، به این دلیل که منابع قدرت و ثروت در دست انسان‌های معمولیه، راه هنرمندان و دانشمندان رو سد می‌کنه و اون‌ها وادار به تسلیم و یا پذیرفتن صوری دیدگاه گروه حاکم میشن. و این همون تراژدی بزرگه...

   
  دوست گرامی مشاهده تمرینهای مربوط به این درس، صرفا برای کاربران متمم امکانپذیر میباشد.
  .