Menu


جمله‌های روزانه متمم | بخش دوازدهم


جمله های روزانه متمم

در گذشته، متمم به صورت روزانه جمله‌هایی را منتشر می‌کرد و در اختیار دوستان متممی قرار می‌داد.

ما در حال حاضر،‌ بعضی از این جمله‌ها را در قالب #دعوت به گفتگو مطرح می‌کنیم و به بحث می‌گذاریم، اما همه‌ی جمله‌ها مناسب بحث و گفتگو نیستند (بعضی از آن‌ها جمله‌های زیبایی هستند که تقابل دیدگاه‌ها حول‌شان شکل نمی‌گیرد).

تا کنون چند بخش از آرشیو جملات را منتشر کرده‌ایم که با کلیک روی #جمله های روزانه متمم می‌توانید آن‌ها را ببینید و بخوانید. با توجه به استقبال دوستان متممی از انتشار این آرشیو، قصد داریم به تدریج همه‌ی جمله‌ها و عکس‌نوشته‌های آرشیوی را منتشر کنیم.

آن‌چه در ادامه می‌آید بخش دوازدهم آرشیو جمله‌های روزانه است:

      شما تاکنون در این بحث مشارکت نداشته‌اید.  

     برخی از دوستان متممی که به این درس علاقه مندند:    مهدی پورحسین ، ریحانه رسول زاده ، کامیار ، ریما ، محمد نوروزی

قوانین کامنت گذاری در متمم

22 نکته برای جمله‌های روزانه متمم | بخش دوازدهم

  پرطرفدارترین دیدگاه به انتخاب متممی‌ها در این بحث

  نویسنده‌ی دیدگاه : بهناز مقدم

  دکتر جفری یانگ، بنیانگذار روش" طرحواره درمانی" در روانشناسی است. وی در این نظریه، 18 تله را برمی شمارد که زندگی ما را متزلزل می کنند که با شناخت و راهکار موثر می توان از آسیب روانی آنها جلوگیری نمود.

  برام خیلی جالب بود که سه تا از جملات بالا بنوعی مصداق یکی از این تله ها هستند:

  تله شکست: کسانی که این طرحواره را دارند بخاطر ترس از شکست و رویاروشدن با آن از انجام کارهای جدی خودداری می کنند.اغلب خود را با دیگران مقایسه نموده و احساس کم بودن و احساس بازنده بودن دارند.مفهوم شکست برای این افراد، طرد اطرافیان و تجربه تلخ تنهایی است برای همین معمولا هیچ اقدام مهمی انجام نمی دهند.

  تله بدبینی :  فرد  بدبین است و به چیزهای منفی بیش از چیزهای مثبت توجه می‌کند. رویدادها یا موقعیت‌ها‌ی احتمالی آینده به شدت وی را نگران می‌کنند. ممکن است به زندگی و هدف افرینش خود بسیار بدبین باشد و همیشه آینده را پر از خطر و گناه می بیند.

  تله خویشتن داری ناکافی: افرادی که این طرحواره را دارند، نمی توانند خشم شان را به شیوه­ای صحیح بروز دهند و در نهایت، با  سایر رفتارهای نامناسب واکنش نشان می دهند. حتی احتمال اعتیاد به موارد مختلف .... در این افراد بیشتر است. آنها راههای درست ابراز خشم را بلد نیستند و با راههای غیر منطقی آن را بروز می دهند.

  نکته: وی در کتاب " زندگی خود را دوباره بیافرینید" با ذکر مثالهایی به بررسی انواع این تله ها پرداخته است.

   
  دوست گرامی مشاهده تمرینهای مربوط به این درس، صرفا برای کاربران متمم امکانپذیر میباشد.
  .